Aktualności

11.09.2022

Kino pod chmurką

kino-pod-chmurką---plakat WEB.JPGZapraszamy Kinomanów małych i dużych na dwie projekcje filmowe w plenerze pięknej białogardzkiej starówki.

19:00 – SCOOBY DOO! – animowany film dla najmłodszych z 2020 roku.

21:00 – NA NOŻE – trzymający w napięciu thriller detektywistyczny z ostrym zacięciem komediowym.
Film zdobył Oscara w 2020 roku za „Najlepszy scenariusz oryginalny”.
W filmie plejada gwiazd: Daniel Craig, Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Ana de Armas, Michael Shanonn, Don Johnson oraz Christopher Plummer!

Na Placu Wolności znajdziecie leżaki, krzesełka oraz miejsce do zakupu małego posiłku.
Wstęp na wydarzenie bezpłatny
Zapowiada się ciekawy wieczór!

więcej
01.09.2022

83. rocznica wybuchu II wojny światowej

II WOJNA ŚWIATOWA_2022 web.jpgBurmistrz Białogardu Emilia Bury zaprasza na uroczystości patriotyczne związane z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczną się 1 września 2022 r. o godz. 12:00 pod Pomnikiem Orła Białego przy ul. Kopernika.

W programie:
- rys historyczny;
- złożenie kwiatów;
- przemówienie okolicznościowe.

więcej
21.08.2022

"OBYWATEL JAZZ" - Bolewski & Tubis

OBYWATEL-JAZZ---PLAKAT-web.jpgBurmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Dyrektor Centrum Kultury zaprasza na koncert pt. "OBYWATEL JAZZ"

Program „Obywatel Jazz” umacnia pamięć o nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim.
Jego muzyka inkarnuje się w sztuce innych artystów.
Bolewski i Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki w wyjątkowych, pełnych energii i improwizacji aranżacjach.
W minionym roku "Obywatel Jazz" zaprezentowany został w 40 miastach w Polsce.
Duet ma na koncie 2 autorskie płyty "Lunatyk" 2018 i "Bez końca" 2020, które porównywane były przez dziennikarzy muzycznych i recenzentów do twórczości Grzegorza Ciechowskiego.
Artyści postanowili połączyć nasz świat z jego kultowymi utworami. Są wyjątkowym duetem (Radosław Bolewski - śpiewający perkusista oraz Maciej Tubis - pianista obsługujący jednocześnie syntezator basowy).
Ich koncert to wyjątkowe połączenie piosenki z improwizacją.

więcej
16.08.2022

WERNISAŻ WYSTAWY - ARCHIWUM SABINY SZULAKIEWICZ

SZULAKIEWICZ-plakat-WEB.JPG 16.08.-16.09.2022 r.

Zapraszamy na wernisaż wystawy "ARCHIWUM SABINY SZULAKIEWICZ" dotycząca działalności Powiatowego Domu Kultury oraz Białogardzkiego Ośrodka Kultury, wernisaż odbędzie się 16 sierpnia br. o 17:00 w Galerii Sztuki w CKiSE (1 Maja 15)

więcej
14.08.2022

Koncerty Letnie - Sinkiewicz & Wiśniewski

KONCERTY-LETNIE-solo-SINKIEWICZ-WIŚNIEWSKI.JPGBurmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają w ramach Koncertów Letnich na KONCERT WOKALNY.

14 sierpnia 2022 r., godz. 19:00
W Parku Orła Białego

 

Wystąpią:

Joanna Sinkiewicz - wokal

Michał Wiśniewski - piano

 


WSTĘP WOLNY

więcej
13.08.2022

Przegląd Teatrów Ulicznych dla dzieci

TEATRY-ULICZNE---PLAKAT.JPGCentrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej w Poznaniu w ramach projektu Teatr w Małym Mieście zapraszają na
PRZEGLĄD TEATRÓW ULICZNYCH DLA DZIECI.


13 sierpnia 2022 r.,

godz. 17:00 - spektakl MORSKIE OPOWIEŚCI
„Morskie opowieści” to spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu,  o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do  slapstiku rodem z niemego kina. Wspaniała atrakcja dla całych rodzin. Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu  przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Spektakl podbija publiczność w kraju i za granicą - prezentowany był na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych dla Dzieci i Młodego Widza w Austrii i Palestynie.

godz. 18:00 - spektakl PODRÓŻE DO OKOŁA ŚWIATA 
„Podróże dookoła świata” to interaktywny spektakl teatralny, w którym, dzięki  mocy dziecięcej wyobraźni,  zabieramy wszystkich w najdalsze zakątki świata. Zapraszamy do pełnej zaskakujących zwrotów akcji zabawy, w której  każdy  staje się aktorem! 

Plac Wolności w Białogardzie

 

Spektakle prezentowane są w ramach projektu Teatr w Małym Mieście, który jest dofinansowany ze środków Fundacji PZU.

 

 

 

 

więcej
02.08.2022

LIMBOSKI w ramach Tapas Music Festival

KONCERTY-LETNIE-solo-LIMBOSKI.JPG

limboski.jpg

Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają w ramach Koncertów Letnich na LIMBOSKI - TAPAS MUSIC FESTIVAL.
LIMBOSKI
- muzyk pochodzący z Wałcza, przez lata związany z Krakowem, a dziś Berlińczyk. Dwukrotnie nominowany do Fryderyków twórca takich przebojów, jak „W trawie” czy „Czarne Serce”. Podczas lockdownów regularnie dawał koncerty online ze swojego domowego studia i co miesiąc nagrywał jeden cover dla swoich fanów z portalu Patronite. Niedawno ukazała się płyta zawierająca utwory nagrane podczas pierwszego roku trwania pandemii pt. „Home Tapes vol.1”

 

7 sierpnia 2022 r., godz. 17:00
Park Orła Białego w Białogardzie.

 

Wstęp wolny

więcej
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk