Aktualności

26.10.2023

NOSFERATU. SYMFONIA GROZY z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE.

2023_10_26 NOSFERATU SYMFONIA GROZY PLAKAT WEB.JPGCentrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Kino CENTRUM w Białogardzie

Z okazji 15-lecia Kina CENTRUM zapraszają na wyjątkową projekcję filmu niemego połączoną z koncertem na żywo.

NOSFERATU. SYMFONIA GROZY.
Film z 1922 roku w reżyserii F.W. Murnau.

o filmie:
Thomas Hutter (Gustav von Wangenheim), rozstaje się z ukochaną żoną Ellen (Greta Schroeder) i wyrusza do hrabiego Orloka (Max Schreck), w celu podpisania z nim umowy na sprzedaż domu w rodzinnym Wisborgu. Po drodze ludzie ostrzegają go przed hrabią, jednakże młody chłopak nie wierzy w historie o wampirze. Hutter dociera do zamku, gdzie czeka na niego spragniony krwi Nosferatu. Thomasa przed ostatecznym atakiem hrabiego-wampira ratuje Ellen, nie zdaje sobie jednak sprawy, że ściąga na siebie jego uwagę. Nosferatu wyrusza statkiem do Wisborga…

Zespół CZERWIE.
„Czerwie” to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz  muzyki teatralnej i filmowej.  Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem  instrumentów i wartości  muzycznych, będący jednocześnie  fuzją wielu gatunków. Są twórcami  m.in.  muzyki  do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura.  W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów.

 

więcej
21.10.2023

ZAWĘDRÓWKA - koncert Pawła Konrada

plakat-zawedrowka kopia net (002).jpg

Paweł Konrad to bezlimitowy, współczesny homo viator. Trudno za nim nie podążać.
Wystarczy jeden werset, aby przenieść się w liryczną podróż „ Zawędrówki” .Podróż ekscytującą, nasączoną kolorami ale i niepewnością i zwątpieniem.
Muzyka na albumie uwypukla egzystencjalne bez (pustkowia) i za (światy). Jest niczym bicia serca,
które w rytmicznych zapętleniach nie pozwalają spokojnie oddychać. Na drodze „Zawędrówki” spotkasz głód miłości i przesyt tęsknoty. Paweł Konrad w nieoczywisty sposób ogrywa te sprzeczności. Nie poddaje się smutkom. Idzie po swoje, wyprostowany z głową uniesioną do góry.
Nadzieja w jego ogrodzie nigdy nie marnieje, wręcz kwitnie.
Ze szczerością dziecka pokazuje prawdę życia. Jest malarzem kochającym barwy, odrzucając szarość.
W jego muzycznym świecie „ Zawędrówki” słowa niczym majowe bzy, odurzają prostotą i pięknem,
wywołującym chęć na szukanie słońca nawet w deszczowe dni.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert Pawła Konrada w którym usłyszymy utwory z płyty Zawedrowka  oraz utwory Marka Grechuty i Andrzeja Zauchy .

więcej
16.10.2023

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

W dniu 16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. To święto obchodzone od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.
Głównym celem jest popularyzacja wiedzy i świadomości na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca.
Kolejny rok włączamy się do akcji i wspólnie z Fundacją Survival & Rescue, zapraszamy do Filii Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie ul. Grunwaldzka 42, dnia 16 października 2023 roku godzina 12.00.

więcej
15.10.2023

Łobaszewska & Soyka - "Czas nas uczy pogody"

14.10.2023

Święto Dyni

święto dyni.jpg

Mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić na Święto Dyni, wyjątkowe wydarzenie pełne kolorów i smaków, które odbędzie się w Parku Orła Białego w Białogardzie.

Świętujmy razem urok jesieni!

Data 14 października 2023 r. (sobota)
Godzina 14:00 - 16:00
Miejsce Park Orła Białego w Białogardzie

Serdecznie zapraszają:
- Emilia Bury, Burmistrz Miasta Białogard
- Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

To wyjątkowa okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, delektując się smakołykami przygotowanymi z dyni oraz uczestnicząc w licznych atrakcjach:

- Kulinarne Delikatesy: Próbujcie różnorodnych potraw z dyni, od zup po słodkie przekąski.
- Konkursy i Gry: Zabawcie się w gry i konkursy dla dzieci i dorosłych.
- Warsztaty Kulinarno-Artystyczne: Poznajcie tajniki przygotowywania potraw i dekoracji z dyni.
- Kiermasz Rękodzieła: Odkrywajcie unikalne wyroby lokalnych rzemieślników.

Niech to będzie dzień pełen radości, smaków i wspólnych przeżyć.

Do zobaczenia na Święcie Dyni!

więcej
12.10.2023

Świat Lalek wg Marka Kopczyńskiego - XX-lecie Teatru Lalek Marko

plakat 20 LAT LALEK WEB.JPGDyrektor Centrum Kultury oraz teatr Lalek Marko zapraszają na wernisaż wystawy lalek z okazji XX-lecia działalności pt. Świat Lalek wg Marka Kopczyńskiego
12.10.2023 godz. 18:00 Sala kinowo- widowiskowa CKiSE (wejście od ul Grunwaldzkiej)

Już dwie dekady Teatr Lalek Marko przynosi radość, śmiech i wzruszenia wszystkim naszym widzom. Teraz przyszedł czas, aby wspólnie uczcić naszą pasję i zaangażowanie w tworzenie magicznych chwil teatralnych.

Wernisaż wystawy lalek będzie niezapomnianym przeżyciem, podczas którego będziemy mogli podziwiać nie tylko lalki, ale także poznać historię naszego teatru i spojrzeć w przyszłość z nadzieją na kolejne lata twórczej działalności.

Chcielibyśmy, abyście byli z nami tego dnia, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy jubileusz. Będzie to doskonała okazja do spotkania się, wymiany doświadczeń i przede wszystkim, aby cieszyć się sztuką teatru lalkowego.

Razem stworzymy niezapomnianą atmosferę i uczcimy 20 lat pasji, kreatywności i teatralnej magii Teatru Lalek Marko.

więcej
06.10.2023

UNIWERSYTET III WIEKU - "TAJEMNICE WYWIADU SZPIEGOWSKIEGO"

2023-UTW-WYKŁADY-web.jpg"TAJEMNICE WYWIADU SZPIEGOWSKIEGO" dr hab. Marek Górka
6.10.2023 o godzinie 17:00

Spotkanie Uniwersytety Trzeciego Wieku odbywają się w Bramie Wysokiej przy ul. Grottgera 4 w Białogardzie. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

więcej
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk