[UTW] Średniowieczny Białogard - Spacery historyczne z Piotrem Leszmannem

04.10.2022

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na zajęcia w ramach Uniwersytetu III Wieku.

4 października br. o 16:00, przed budynkiem CKiSE spotykamy się z Panem Piotrem Leszmannem aby zapoznać się z średniowiecznego Białogardu

"Średniowieczny Białogard" - na początek urokliwe miejsce, nieco wyniesione do góry.  Białogardzki gród, na terenie którego  zbudowany zostanie zamek. Rynek i jego podziemne tajemnice. Czy misje chrześcijańskie Św. Ottona dotarły również do Białogardu ?. O tym w Kościele pw. NNMP. Na koniec  mury miejskie, baszty i jedyna zachowana brama miejska. Nie zabraknie opowieści o bitwie o krowę i pewnym metalowym strzemieniu. 

Białogardzki Uniwersytet III Wieku - spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA w ramach projektu „Uniwersytet III Wieku” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Białogard. Spotkania odbywają się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które jest ich współorganizatorem.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk