[UTW] Komunikacja interpersonalna - dr Ewa Kasperska

29.09.2022

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na wykłady w ramach Uniwersytetu III Wieku.

Komunikacja Interpersonalna - wykład poprowadzi dr Ewa Kasperska, który odbędzie się w Galerii w budynku CKISE przy 1 maja 15 o godz. 16:00

Podczas wykładu poruszona zostanie problematyka znaczenia komunikacji interpersonalnej we wzajemnych kontaktach.
Wprawdzie nie szata zdobi człowieka, ale to właśnie po wyglądzie oceniamy kogoś w ramach tzw. pierwszego wrażenia. To wygląd i zachowanie sprawiają, że jedne osoby przypadają nam do gustu od pierwszego z nimi kontaktu, a inne nie zyskują naszej aprobaty. Są to właśnie składniki komunikacji niewerbalnej. Jeśli uzupełnimy je o komunikację werbalną, czyli głosową, mamy pełny obraz. Co ciekawe, w wyrabianiu sobie zdania na temat charakteru danej osoby ważniejsze okazuje się to, JAK mówi, w drugiej kolejności zaś to, CO mówi. Tak więc wygląd, zachowanie oraz sposób wypowiadania się w zasadniczym stopniu odpowiadają za naszą ocenę innych oraz skuteczność wzajemnej komunikacji, a także rzecz jasna, budują nasz własny wizerunek. Znajomość składników komunikacji i ich znaczenia może istotnie pomóc nam w budowaniu pożądanego wrażenia i skutecznym komunikowaniu się.

 

Białogardzki Uniwersytet III Wieku - spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA w ramach projektu „Uniwersytet III Wieku” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Białogard. Spotkania odbywają się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które jest ich współorganizatorem.

Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk