Warszaty komiksowe z Łukaszem Kowalczukiem 2

01.07.2022

289741696_5839089269439292_3098585585209839475_n.jpg

1 lipca 2022 o 9:00 zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na unikalne warsztaty kreatywne z tworzenia i samodzielnego publikowania komiksów, z międzynarodową gwiazdą komiksową, tytanem pracy - Łukaszem Kowalczukiem, w Galerii Sztuki CKiSE w Białogardzie (1 Maja 15).

Komiks w dwie godziny! (nie licząc wstępu i takich tam)
Czy to możliwe? Tak! Twój komiks nie musi być od razu albumem w twardej oprawie. Uwaga, uwaga – nie musisz umieć rysować! A w ogóle co to znaczy „umieć rysować”?
Uczestnicy będą tworzyć pod okiem Łukasza Kowalczuka krótkie formy – jednostronicowe historyjki albo mini-komiksy.
Choć uczestników zajęć podzieliliśmy na dwie grupy: 10-15 lat oraz 16+, to przebieg warsztatów nie będzie się różnił. Będą się natomiast różniły przykłady historii pokazane uczestnikom. Należy przynieść podstawowe przybory do rysowania (ołówek, cienkopis), papier w formacie A4 (najlepiej kilka kartek „xero” lub blok rysunkowy).
 
 

Zapisy na warsztaty w Biurze CKiSE (1 Maja 15) w Białogardzie.
-----
Kim jest Łukasz Kowalczuk
Urodzony w 1983 roku. Aktualnie jeden z najaktywniejszych polskich twórców komiksowych. Pisze, rysuje, wydaje, prowadzi warsztaty. Ma na koncie kilkadziesiąt tytułów, które ukazały się w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech. Żyje i pracuje w Rumi, jego pracownia znajduje się w Stacji Kultura, z którą organizuje Rumia Comic Con - najlepszy na północy festiwal komiksowy.
--------
Warsztatom towarzyszyć będzie zbiór prac autora w postaci wystawy pod tytułem SZLAM V.
W ramach wystawy zaprezentowane zostaną najnowsze prace autora, w tym wiele komiksów oraz ilustracji, które jeszcze nie ukazały się w druku. Wojownicy ninja, gigantyczne potwory, człekokształtne jaszczury, mutanty, apokalipsa, groza, sensacja, akcja, humor i szlam. Wszystko to na styku kultury popularnej i niezależnej. Pokażemy również ułamek inspiracji Łukasza Kowalczuka - eksponaty pochodzące z jego pracowni.
Wystawa będzie czynna do 29 lipca 2022 roku.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk