ZWIĄZEK OTWARTY - SPEKTAKL BTD

Związek otwarty

„Jeśli otwarty związek dwóch osób ma funkcjonować, może być otwarty tylko z jednej strony: ze strony mężczyzny. Bo jak się związek otworzy z obu stron, to powstaje… przeciąg!”

ON: dotknięty szaleństwem mężczyzn po czterdziestce, rozpaczliwie poszukujący uciekającej młodości w kolejnych romansach.
ONA: nałogowo uzależniona od nieudanych prób samobójczych, stojąca na krawędzi załamania nerwowego i oczywiście… dotknięta szaleństwem kobiet po czterdziestce.
ONI: Małżeństwo przechodzące poważny kryzys.

Kryzys w małżeństwie bywa niekiedy zabawny. Kryzys we włoskim małżeństwie jest po prostu komedią.
Zazdrość, miłość, przywiązanie - wszystkie te uczucia zostaną wystawione na ciężką próbę kiedy ON zaproponuje zmianę ich małżeństwa w związek otwarty, a ONA – początkowo wrogo nastawiona – odnajdzie się w tej zmianie nad wyraz dobrze.
Farsa napisana przez włoskiego laureata literackiej Nagrody Nobla Dario Fo, jego żonę Frankę Rame i ich syna Iacoba Fo jest przewrotną, przezabawną komedią. Ale jest także majstersztykiem dramaturgicznym: to teatr w teatrze, w którym poczesne miejsce zajmują bezpośredni kontakt i dialog z widzem.Reżyseria: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski
Dramaturgia: Tomasz Ogonowski
Premiera: 2018-06-30
Autor: Dario Fo, Franca Rame, Iacopo Fo
Przekład: Aleksander Berlin

Scenografia: Beata Jasionek
Foto: Izabela Rogowska
Muzyka: Oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski
Kostiumy: Beata Jasionek

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski,
Inspicjent: Izabela Rogowska

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk