Galeria sztuki

Zapraszamy do odwiedzin Galerii Sztuki CKiSE w Białogardzie przy ul. 1 Maja 15.

Od 13 września prezentujemy prace Arkadiusza Wesołowskiego - malarstwo, rysunek i drzeworyt pod wspólnym tytułem "Od Ukiyo-e do kreatywnego druku (Sosaku Hanga)".

Wystawa jest finałem przewodu doktorskiego Arkadiusza Wesołowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Ze względu na prezentowanie treści, wystawa przeznaczona jest tylko dla widzów powyżej 18 roku życia.

PLAKAT-Arek-Wesołowski---Sosaku-Hanga-web.jpg

o Autorze:
Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Mokuhanga w Japonii. Studia plastyczne odbył w pracowni Maurice`a Esteve w Culan we Francji. Designer, wykładowca, animator i twórca wydarzeń transgranicznych w obszarze Pomerania w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego/autor wystawy poświęconej twórczości Joachima Utecha/. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.
Laureat I miejsca na Biennale Malarskim w Bourges/Francja/oraz wielu konkursów rzeźbiarskich w kraju. Twórca statuetki dla European Veterans Athletic Association/Szwajcaria/ oraz projektu medalu na I Olimpiadę Młodzieży w Singapurze. Twórca medalu dla Miasta Koszalin z okazji nadania miastu Flagi Europejskiej.Autor statuetki dla Bałtyk Festiwal Media i Sztuka - Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin/od III edycji konkursu/ oraz statuetki Bursztynowa Fala wręczanej podczas festiwalu NA FALI organizowanego przez Radio ZET oraz TVP 2. Laureat konkursu i twórca statuetki Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rzeczypospolitej Polskiej wręczanej najwybitniejszym polskim architektom. Współpracuje z wieloma galeriami europejskimi. Prace w prywatnych kolekcjach na całym świecie.
 

***

Wystawa czynna będzie do 30 września 2021 r. 

Wstęp wolny.

 

Godziny pracy galerii:
pn-śr: godz. 8-16
czw: 8-17
pt: 8-16

ARCHIWUM GALERII SZTUKI

Galeria Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

ul. 1-go Maja 15
78-200 Białogard

tel.: +48 94 311 90 90

Galeria czynna:
poniedziałek, wtorek, środa oraz piątek w godzinach 8.00 - 16.00
czwartek w godzinach 8.00 - 17.00

 

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk