Edukacja filmowa

Prowadzone przez Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie Kino Centrum oferuje także zajęcia edukacji filmowej pn. KinoSzkoła.

 

KinoSzkoła, to ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli.

Forma edukacji pozaszkolnej, polegająca na cyklicznych spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, podczas których prezentujemy specjalnie dobrane filmy poprzedzone prelekcją i dyskusją na dany temat. Po wizycie w kinie nauczyciele dostają gotowy scenariusz zajęć do zrealizowania w szkole. Program „KinoSzkoła” jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego (wszystkich etapów kształcenia), co potwierdza wiele certyfikatów i rekomendacji.

KinoSzkoła to najlepszy program edukacji medialnej w Polsce – laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza, wręczonej podczas 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest obecnie realizowany w ponad trzydziestu ośrodkach kultury na terenie całego kraju.                   

Nadrzędnym celem programu jest odkrywanie wartości, które dadzą młodym ludziom możliwość właściwego kierowania swoim życiem i rozwojem. KinoSzkoła ma na celu pomóc wychowawcom i pedagogom w realizowaniu szkolnych programów wychowawczych.

Kontakt dla dyrektorów, nauczycieli, opiekunów grup szkolnych w sprawie udziału w zajęciach KinoSzkoła w Kinie Centrum w Białogardzie: p. Marcin Medziński – tel. 94 311 90 90 lub m.medzinski@bialogard.info

Zapraszamy do współpracy.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk