Rodzinny spektakl dla dzieci i rodziców pt. CZTERY MILE ZA PIEC

16.05.2021

CZTERY-MILE-ZA-PIEC-web.jpg

Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają 16 maja 2021 r., o godz. 16:00 do Parku Orła Białego na rodzinny spektakl dla dzieci i rodziców pt. CZTERY MILE ZA PIEC w wykonaniu Pracowni Teatru Władca Lalek ze Słupska.

Po zapowiedzi przedstawicieli rządu RP, że od 15 maja można będzie organizować już przedstawienia teatralne w plenerze, startujemy od razu z wydarzeniem. W trosce o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia obowiązuje zasada zachowania minimum 1,5 metra odległości od osób niezamieszkujących ze sobą.

WSTĘP WOLNY.

 

Cztery mile za piec – to rewia zabaw dziecięcych. Spektakl interaktywny oparty jest na motywach poezji ludowej. Wokół motywu przewodniego (poszukiwanie zaginionej lalki) narasta szereg barwnych, krótkich scen. Akcja widowiska oparta jest na schemacie bajki łańcuszkowej, której kolejne ogniwa stanowią epizody czysto zabawowe, pozwalające współdziałać aktorom i widowni. Cztery mile za piec to również sztuka dydaktyczna, ale w zgoła innym znaczeniu, nie nauka moralna wybija się tu na plan pierwszy, ale wyobraźnia ludyczna dziecka i jego twórcze możliwości, także jako aktora. 

Cztery Mile za Piec.jpg

Cztery Mile za Piec 1.png

 

Cztery Mile za Piec 3.png

Cztery Mile za Piec 5.jpg

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk