Koncert OD NOCY DO NOCY na łonie natury

25.06.2022

Białogard--Od-nocy-do-nocy-A3-(www).png

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na koncert pt.

"OD NOCY DO NOCY NA ŁONIE NATURY"

25 czerwca 2022 r., godz. 21:00
Park Orła Białego w Białogardzie

 

Wystąpią:
Joanna Aleksandrowicz - wokal
zespół instrumentalny (pianino, perkusja, gitara basowa)


Specjalnie dla widzów przygotowane będą krzesełka i leżaki


***

Projekt "Od nocy do nocy" to opowieść o wrażliwości artystki, o tym jaka muzyka inspirowała ją od najmłodszych lat. Projekt mówi o jej ideałach, o tym jak widzi świat. Każde spotkanie z publicznością jest dla niej ważne, inne, osobiste mimo tego, że repertuar koncertu jest ten sam.  Ten projekt daje ludziom energię, siłę, wiarę i nadzieję. Spotkania z publicznością po koncertach są poruszające i zdarzają się w nich łzy wzruszenia. Publiczność mówi o ważnych i poruszających emocjach oraz o energii jaką otrzymali podczas koncertu.

Tytuł "Od nocy do nocy" odnosi się do codziennego życia Joanny: “Późnym wieczorem jestem najbardziej kreatywna, mój umysł jest wtedy wolny. Nocą wracam z koncertów, jest to mój czas kiedy wszyscy śpią a ja jestem sama ze sobą i z moimi myślami. Gdyby nie noc to nie wiem czy umiałabym marzyć i byłabym tym kim jestem” Repertuar koncertu jest głęboko przemyślany. Utwory opowiadają sceny z życia,  zdarzenia ważne, piękne a czasem trudne i niezapomniane. Mimo, że repertuar złożony jest z utworów na pozór nie mających ze sobą wiele wspólnego tworzy to spójną całość.  W repertuarze znajdują się utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak między innymi: „Noce i dnie”, „Vabank”, “Musical Metro” oraz cykl tang Astora Piazzolli.

Joanna wraz z zespołem oczarowuje publiczność zgromadzoną na salach i przenosi do innych czasów. Na pierwszy plan wybijają się ciekawe aranżacje, wartościowe teksty i wyrazista, emocjonalna interpretacja. Słuchacze opuszczają koncert z poczuciem swoistego „katharsis”. Ciężko nie uronić łzy, bo muzyka prezentowana na koncercie jest efektem pasji, zaangażowania oraz emocji.

***

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka, stworzyła projekt „Od nocy do nocy” z którym wystąpiła na ponad 190 scenach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak między innymi: „Noce i dnie”, „Vabank” oraz cykl tang Astora Piazzolli. Joanna Aleksandrowicz miała okazję wystąpić podczas Festiwalu Literackiego Noblistki Olgi Tokarczuk. W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszego albumu zespołu Joanny Aleksandrowicz – płyty “Od Nocy do Nocy” w złotym wydaniu, który przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i kultowych filmów.Współpracuje z czołowymi reżyserami filmowymi, m.in. Wojciechem Smarzowskim (“Kler”, “Wesele”) i Markiem Koterskim (“Baby są jakieś inne”). Występowała na scenach wielu teatrów w Polsce m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Dodatkowo  Zdjęcia artystki pt. „Kobieta o poranku” zostały wyróżnione przez włoski portal ”Vouge Italia” oraz brytyjski „Calumet Photo UK”. Joanna w swoim rodzinnym mieście corocznie wraz ze swoimi przyjaciółkami organizują dla dzieci i młodzieży warsztaty “Droga do marzeń”.

 

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk