Archiwum

02.10.2020

Kobieta Idealna - spektakl [WYDARZENIE ODWOŁANE]

kobieta idealna - odwolane.jpg

WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE.

Zakupione bilety można zwrócić w biurze CKiSE (ul. 1 Maja 15) lub kasie Kina CENTRUM (wejście od ul. Grunwaldzkiej). Bilety zakupione na wiosenny termin, które miały być zrealizowane 2 października tracą ważność.

Należy zwrócić je w kasie CKiSE lub Kina Centrum.

Bilety zakupione w serwisie internetowym kupbilecik.pl należy zwracać za pośrednictwem tego serwisu.

Uwaga!

Nowy termin przedstawienia, to 18 lutego 2021r.

godzina 17:00  oraz godzina 20:00

Zachęcamy jednocześnie do równoczesnego zakupu biletów na nowy termin: 18 lutego 2021r. godz. 17:00 lub 20:00.

 

 

 

***************************************
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na przełożony spektakl pt. KOBIETA IDEALNA, który odbędzie się 2 października 2020r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej). 

Bilety:
70zł - normalny
60zł - dostawki i balkony

do nabycia w biurze CKiSE lub kasie Kina Centrum. Rezerwacje telefoniczne: 94 311 90 90, 885 85 65 65. Rezerwację należy wykupić w ciągu 5 dni.

Zakupione bilety na spektakl, który miał się odbyć pierwotnie w marcu, zachowują ważność na nowy termin - 2 października.

Osoby, które chcą zwrócić bilet zakupiony na pierwotny termin, będą mogły po 10 maja 2020r. dokonać zwrotu w biurze CKiSE przy ul. 1 Maja 15.
Bilety zakupione przez Internet, podlegają zwrotowi zgodnie z regulaminem serwisu sprzedającego bilet na to wydarzenie.

 

Kobieta Idealna to znakomita komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na wesoło ukazuje rozterki każdego z nas. Czy kobieta idealna istnieje?
Obsada w Białogardzie: Wójcik, Dąbrowski, Pietrzak, Milowicz.
Scenariusz to dzieło Adrianny Biedrzyńskiej i Agnieszki Szygendy, sztukę reżyserii podjęli Stefan Friedmann, Adrianna Biedrzyńska.

Greta i Albert, małżeństwo aktorów wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Przyszłość... Co przyniesie kolejny dzień? I jak nie dać się zepchnąć ze sceny, nie tylko tej zwanej życiem? Pewnego dnia w życiu małżeńskiego duetu pojawia się dwóch braci. Modest jest lekarzem medycyny estetycznej oferującym Grecie wieczną młodość, a może i miłość? Jego starszy brat, Gerard to mecenas, który reprezentuje tylko bogatych i wpływowych klientów. Który z nich skrywa tajemnicę? A gdyby pewnego dnia Twoja ciotka umarła i zapisała Ci w spadku siedemdziesiąt milionów dolarów? Mecenas Gerard musi skontaktować się z Gretą, żeby przekazać jej spadek. Od tej chwili gra idzie o najwyższą stawkę. Albert przypadkowo odbiera telefon od mecenasa i wymyśla plan akcji , żeby jako Greta przejąć spadek. Nie spodziewa się, że mecenas już dokładnie wszystko zaplanował aby wyłudzić majątek. Kto ostatecznie wpadnie w czyją pułapkę i kto okaże się mistrzem blefu? Czy na pewno wszystko jest takie, jak nam się wydaje? Znakomita komedia pomyłek, pełna intryg i zwrotów akcji, która na wesoło ukazuje rozterki każdego z nas. Sekret, spisek, zmowa, oszustwo, gierki, romans; jak się w tym wszystkim nie pogubić, skoro każdy ma coś do ukrycia? Wszyscy grają przemyślane przez siebie role. Uleczyć ich może tylko prawdziwa miłość, ale jak się połapać, kto jest kim, żeby odpowiednio ulokować uczucia? Doskonała komedia o mieszaniu ról damsko-męskich, o konieczności łączenia sił i o znajdywaniu radości w małych rzeczach. Niezrównany popis aktorski. Bezkonkurencyjna wartka fabuła osadzona w naszej rzeczywistości. Czy kobieta idealna istnieje? Świetna komedia, ale chyba zbyt optymistyczna.

kobietaidealna.jpg

więcej
24.09.2020

Spacery historyczne po Białogardzie - w ramach UTW

SPACERY-HISTORYCZNE-plakat-xs.jpg

Chcesz poznać białogardzkie zabytki, ich historię i ciekawostki z nimi związane?

Uniwersytet III Wieku zaprasza na spacery historyczne po Białogardzie.

24 września 2020; godzina 16:00, zbiórka przez dworcem PKP w Białogardzie.

„Architektura Białogardu”

Omówienie zabytków, ciekawostki z historii miasta, perełki miejskiej architektury.

 

Po Białogardzie oprowadzać będzie p. Andrzej Dudzicz, miłośnik historii Białogardu, kolekcjoner.

Udział w spacerach jest bezpłatny.

Na „Spacery historyczne po Białogardzie” zapraszają:

- Białogardzki Uniwersytet III Wieku,

- Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Fabryka”.

Spotkania edukacyjne realizowane są w ramach projektu Białogardzki Uniwersytet III Wieku, dofinansowanego ze środków z budżetu Miasta Białogard.

Białogardzki Uniwersytet III Wieku prowadzą Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „FABRYKA” oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

 

 

 

więcej
10.09.2020

Rekrutacja chętnych do udziału zajęciach nauki języka angielskiego dla seniorów

BIAŁOGARDZKI UNIWERSYTET III WIEKU rusza we wrześniu ze spotkaniami i zajęciami dla słuchaczy.

10 września o godzinie 10:00 w sali kameralnej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich odbędzie się nabór chętnych do udziału zajęciach nauki języka angielskiego.
Podczas spotkania omówione zostaną zasady udziału w zajęciach. Zajęcia będą odpłatne.


Podczas spotkania obowiązują przyłbice/maseczki ochronne.

więcej
10.09.2020

Spacery historyczne po Białogardzie - w ramach UTW

SPACERY-HISTORYCZNE-plakat-xs.jpg

Chcesz poznać białogardzkie zabytki, ich historię i ciekawostki z nimi związane?

Uniwersytet III Wieku zaprasza na spacery historyczne po Białogardzie.

10 września 2020; godzina 16:00, zbiórka na placu Wolności.

„Białogardzka starówka”

Omówienie zabytków białogardzkiej starówki.

  

Po Białogardzie oprowadzać będzie p. Andrzej Dudzicz, miłośnik historii Białogardu, kolekcjoner.

Udział w spacerach jest bezpłatny.

Na „Spacery historyczne po Białogardzie” zapraszają:

- Białogardzki Uniwersytet III Wieku,

- Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Fabryka”.

Spotkania edukacyjne realizowane są w ramach projektu Białogardzki Uniwersytet III Wieku, dofinansowanego ze środków z budżetu Miasta Białogard.

Białogardzki Uniwersytet III Wieku prowadzą Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „FABRYKA” oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

więcej
09.09.2020

Zajęcia taneczne dla seniorów - spotkanie organizacyjne

Białogardzki Uniwersytet III Wieku oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają seniorów z Białogardu na bezpłatne zajęcia taneczne z instruktorem tańca Romanem Filusem, dyplomowanym nauczycielem tańca, choreografem. Zapraszamy do wspólnej tanecznej zabawy.

Z uwagi na obostrzenia związane ze stanem epidemii koronawirusem w zajęciach będzie mogło wziąć udział mniej osób.

Pierwsze spotkanie chętnych do udziału w zajęciach tanecznych odbędzie się 9 września 2020r. (środa) o godzinie 11:00 (sala kameralna CKiSE). Zapraszamy z nakryciami ust i nosa (maseczka lub przyłbica). W trakcie zajęć nie trzeba będzie zakrywać ust i nosa.

 

Kolejne spotkania odbędą się:

 - 16 września, godz. 11:00

- 23 września, godz. 11:00

- 7 października, godz. 11:00

- 14 października, godz. 11:00

- 21 października, godz. 11:00

- 28 października, godz. 11:00

- 4 listopada, godz. 11:00

- 18 listopada, godz. 11:00

- 25 listopada, godz. 11:00

- 2 grudnia, godz. 11:00

- 9 grudnia, godz. 11:00

- 16 grudnia, godz. 11:00

- 23 grudnia, godz. 11:00

- 30 grudnia – zakończenie cyklu zajęć – godz. 11:00

 

Białogardzki Uniwersytet III Wieku - spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA w ramach projektu „Uniwersytet III Wieku” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Białogard. Spotkania odbywają się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które jest ich współorganizatorem. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

więcej
01.09.2020

„A więc wojna! Niezapomniane kadry” - pokaz filmu

a-wiec-wojna-plakat--OK-XS.jpg

W 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zapraszają 1 września 2020 roku na specjalny pokaz filmu pt. „A więc wojna! Niezapomniane kadry”.

Seans rozpocznie się o godzinie 12:00 w Kinie Centrum w Białogardzie. 

Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.
Wstęp do obiektu z nakryciami ust i nosa (maseczka lub przyłbica).

Film zrealizowany został w 2019 roku przez Instytut Pileckiego we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.
To przejmujący obraz, w którym naoczni świadkowie opowiadają o osobistych przeżyciach z sierpnia i września 1939 roku, czyli przełomu pokoju i wojny w Polsce, a tłem historii są niepokazywane wcześniej szerszej publiczności archiwalne materiały filmowe.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem filmu (plakat w załączniku) oraz zwiastunem tej produkcji TUTAJ.

Rok po premierze w warszawskim Kinie Iluzjon, Instytut Pileckiego oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny ponownie prezentują opowieść złożoną z odnalezionych i zdigitalizowanych unikalnych filmów Polskiej Agencji Telegraficznej z lat ’35-‘39, które w ramach filmu prezentowane były po raz pierwszy szerszej publiczności. Premierowe materiały filmowe PAT zestawione zostały z obrazami zarejestrowanymi w 1939 roku przez niemieckie ekipy filmowe – niewykorzystanymi dotychczas fragmentami propagandowego filmu Fritza Hipplera „Feldzug in Polen” – oraz fragmentami radzieckiego filmu „Wyzwolenie” Ołeksandra Dowżenki. Narracja prowadzona jest przez Świadków Epoki – osoby, które po osiemdziesięciu latach od tych wydarzeń dzielą się z widzem zapamiętaną z czasów dzieciństwa historią. W filmie usłyszeć można wspomnienia min. reżysera Jerzego Hoffmana, reżysera Janusza Majewskiego, kompozytora Romualda Twardowskiego, scenarzysty Andrzeja Mularczyka oraz Izabelli Galickiej, Janusza Kenta i wielu innych. Naoczni świadkowie dzielą się osobistymi przeżyciami, by widz wszystkimi zmysłami doświadczył przełomu czasu pokoju i wojny.

 Realizacja: Grzegorz Czerniak (Instytut Pileckiego), Anna Ćwięka (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny), Wojciech Saramonowicz (Instytut Pileckiego)

więcej
30.08.2020

MUZYKA NA STARÓWCE (4)

Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na cykl imprez – MUZYKA NA STARÓWCE.
30 sierpnia, godz. 17:00 - PLAC WOLNOŚCI.

Wystąpią:
godz. 17:00 - Anastazja Studzińska – skrzypce elektryczne.
W programie przeboje w skrzypcowej aranżacji na żywo. 

***
godz. 19:00 - Paweł Barów - wokal
W programie przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, przeboje musicalowe oraz przeboje muzyki filmowej.
Paweł Barów - wokalista, muzyk i aktor koszalińskiego Teatru Variete Muza.

 ORGANIZATORZY:
Miasto Białogard, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Białogardzka Biblioteka Publiczna 

MUYZKA-NA-STARÓWCE-PLAKAT-02-web.jpg

Do koncertow muzycznych.JPG

52532761_2374573525889192_344720938534699008_o.jpg

więcej
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk