Archiwum

21.11.2023

Droga do Niepodległości Polski

PLAKAT Droga do Niepodległości Polski.jpgSzanowni Mieszkańcy Białogardu!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie "Droga do Niepodległości Polski", które odbędzie się w dniu 20 listopada 2023 roku. To niezwykła podróż w czasie, która pozwoli nam zrozumieć, jakie wydarzenia prowadziły naszą ukochaną Polskę do odzyskania niepodległości.

Data: 20 listopada 2023 r. Godzina: 17:00

Miejsce: sala widowiskowa, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

Na tej edukacyjnej podróży będziemy towarzyszyć Teatrowi w Bramie oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy przygotowali dla Was fascynujące opowieści i scenki związane z historią Polski.

Ale to nie wszystko! Dodatkową atrakcją tego dnia będzie wspólne odśpiewanie hymnu Polski, który jest symbolem naszej niepodległości.

Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny, ponieważ chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców miało okazję poznać naszą historię.

Wejściówki do odebrania w kasach Centrum.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o naszej historii i uczcić naszą niepodległość. Dołączcie do nas w tej wyjątkowej podróży przez historię Polski!

więcej
16.11.2023

Recital Grażyny Szapołowskiej - Podróżą każda miłość jest

plakat_białogard-web.jpgW roku 2023 Grażyna Szapołowska, ceniona aktorka teatralna i filmowa, obchodzi specjalny jubileusz. Z tej okazji artystka przygotowała spektakl słowno-muzyczny pt. „Wisławie”, który jest de dykowany polskiej noblistce w 100-lecie urodzin. Na program spektaklu złożą się m.in. takie wiersze jak: „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Portret kobiecy” czy „Muzeum”, uzupełniane wspomnieniami o poetce. Spektakl odbędzie się na podstawie scenariusza i w reżyserii Katarzyny Jungowskiej, autorem muzyki jest kompozytorka Karo Glazer, światła wyreżyseruje Jacqueline Sobiszewski.

Występują:
Grażyna Szapołowska
Robert Horna - gitara

16 listopada (czwartek) br, godz. 18:00, Sala widowiskowa CKiSE (wejśćie od ul. Grunwaldzkiej)

więcej
15.11.2023

"Lubię Białogard, bo..." - Warsztaty

PLAKAT warsztaty lubie białogard bo (1)(1).jpgCześć, Kochani!

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na nasze pierwsze warsztaty scenopisarskie, które odbywają się w ramach projektu "Lubię Białogard, bo...". To fantastyczna okazja, by odkryć swoją pasję do pisania, dzielenia się historiami i tworzenia scenariuszy.

Data: 15 listopada 2023 r.
Godziny: 11:00 - 13:00

Miejsce warsztatów to nasze przytulne Centrum Kultury i Spotkań Europejskich znajdujące się pod adresem ul. 1 Maja 15, Białogard. Tam otrzymacie od nas nie tylko niezbędne materiały do zajęć, ale także ciepły posiłek, byście mogli zatopić się w swoich kreatywnych światach bez zmartwień.

Czego możecie się spodziewać?

Poznacie tajniki scenopisarstwa.
Dowiecie się, jak tworzyć intrygujące historie.
Zdobędziecie praktyczne umiejętności potrzebne do tworzenia scenariuszy.

Warsztaty to doskonała okazja, by wyrazić swoją miłość do Białogardu i podzielić się swoimi opowieściami. Razem stworzymy coś wyjątkowego!

Nie zapomnijcie się zarejestrować na te inspirujące warsztaty. Liczba miejsc jest ograniczona, więc śpieszcie się!

więcej
14.11.2023

Maciej Brudzewski - "Skok na strach"!

PLAKAT PION BIAŁOGARD.jpg14 listopada w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie wystąpi Maciej Brudzewski w nowym programie "Skok na strach"! Maciej Brudzewski zaprasza na swój 4 program komediowy "Skok na strach"! W nowym materiale Maciek wyciąga na wierzch ludzkie lęki, obawy, paranoje aktualnego świata i bezlitośnie je wyśmiewa. Poznasz mnóstwo ciekawych postaci, znajdziesz się w sytuacjach co najmniej zwariowanych, by po chwili zorientować się, że wszystkie te historie w mniejszym lub większym stopniu są właśnie o Tobie.

więcej
11.11.2023

11 Listopada - obchody dnia Niepodległości

PLAKAT 11 LISTOPADA 2023 web.jpg

Zaproszenie na Obchody Święta Niepodległości 11.11.2023 w Białogardzie

Drodzy Mieszkańcy Białogardu!

Mamy przyjemność serdecznie Was zaprosić na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2023 roku. To wyjątkowy dzień w historii Polski, który warto uczcić wspólnie!

Program wydarzenia:

10:00 - Msza Święta w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, podczas której wspólnie uczcimy naszą niepodległość.

11:00 - Obchody pod pomnikiem Orła Białego. Przy pomniku Orła Białego odbędą się uroczystości, w tym wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Ponadto, będziecie mieli okazję posłuchać rysu historycznego.

13:00 - Bieg po Niepodległość. Rozpocznijcie dzień pełen energii uczestnicząc w Biegu po Niepodległość, który jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom. Zapisy na bieg rozpoczną się o godzinie 12:00.

Na uwagę zasługuje także honorowa musztra uczniów Prywatnego Centrum Edukacyjnego Szkoły Sukces w Białogardzie, którzy zaprezentują swoje umiejętności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, byście razem z nami uczcili naszą niepodległość i wzięli udział w tych uroczystościach. To wspólna chwila patriotyzmu, dumy narodowej i refleksji.

Zapraszają: Emilia Bury - Burmistrz Białogardu Miasto Białogard  Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

więcej
10.11.2023

UNIWERSYTET III WIEKU - "Rola i znaczenie świadomości prawnej w życiu codziennym"

brama dojrzałosci poprawiona (002).jpg"Rola i znaczenie świadomości prawnej w życiu codziennym"
dr Małgorzata Błażejewska

10.11.2023 o godzinie 17:00

Spotkanie Uniwersytety Trzeciego Wieku odbywają się w Bramie Wysokiej przy ul. Grottgera 4 w Białogardzie. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

więcej
27.10.2023

Stand-up Białogard | Rafał Rutkowski - Pożegnanie programu "Śmiejmy się bracia i siostry"

smiejmy sie bracia i siostry.jpg

więcej
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk