Wystawa Wojciecha Stefańca pt. W TUSZU

25.06.2024

STEFANIEC-PLAKAT-WEB.JPG

Wojciech Stefaniec (ur. 1980) - grafik, plakacista, autor okładek do książek i albumów muzycznych, rysownik komiksowy. Absolwent Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Uważany za jednego z najwybitniejszych swojego pokolenia.
Autor kilkunastu komiksów, z czego dwa Noir (2013) i Wróć do mnie, jeszcze raz (2016) otrzymały Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy album roku.
Jego szeroki warsztat pozwala mu na wykorzystywanie wielu technik sztuk wizualnych, poprzez tradycyjne sztuki graficzne, farby i kolaże, aż po grafikę komputerową i prymitywną animację.
Zajmuje się również składem książek i komiksów. Współpracował z wieloma najważniejszymi twórcami komiksów współczesnej sceny komiksowej w Polsce, m.in. Jerzym Szyłakiem, Dominikiem Szcześniakiem, Bartoszem Sztyborem, Danielem Gizickim, jak również z pisarzem Danielem Odiją, z którym stworzył BARDO TETRALOGIĘ, której ostatnia odsłona ukazała się w 2024 roku.

Uczestniczył w wielu wystawach poświęconych polskiemu komiksowi w Polsce i za granicą.
Jego komiksy zostały przetłumaczone na język węgierski (Noir 2019) i niderlandzki (Stolp 2022, Rita 2023).

Na wystawie w Galerii Sztuki CKiSE odbiorcy będą mieli okazję obejrzeć kilkanaście ilustracji i plansz komiksowych z setek stworzonych przez Artystę.

Wystawa jest częścią wydarzenia Białogard Comic Con komiks/manga/gry, do którego Wojciech Stefaniec stworzył grafikę promującą.

Anna Suszyńska dyrektor Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Autor zapraszają na wystawę
Wojciech Stefaniec W TUSZU

Wernisaż odbędzie się 5 lipca 2024 r. o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki CKiSE przy ul. 1 Maja 15 w Białogardzie.
Ekspozycja prac czynna do 27 lipca 2024 r., w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz w soboty od 12:00 do 16:00.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk