Wystawa komiksu i ilustracji pt. SZLAM V - ŁUKASZ KOWALCZUK

30.06.2022

SZLAM-V-50x70-info-kompletne.png

Dyrektor Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie Anna Suszyńska oraz Łukasz Kowalczuk zapraszają na wystawę komiksu i ilustracji pt. SZLAM V.

Wernisaż odbędzie się 30 czerwca 2022 roku o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki CKiSE (ul. 1 Maja 15) w Białogardzie.
Wstęp wolny.

------
Zapraszamy również dzieci i dorosłych do skorzystania dodatkowej atrakcji - bezpłatnych warsztatów z samodzielnego tworzenia i publikowania komiksów.

30 czerwca 2022 o 12:00 zapraszamy osoby w wieku 16 lat i więcej.

1 lipca 2022 o 9:00 rozpoczniemy zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat.

Zapisy na warsztaty w Biurze CKiSE (1 Maja 15) w Białogardzie.
-----

O wystawie
W ramach wystawy SZLAM V zaprezentowane zostaną najnowsze prace autora, w tym wiele komiksów oraz ilustracji, które jeszcze nie ukazały się w druku. Wojownicy ninja, gigantyczne potwory, człekokształtne jaszczury, mutanty, apokalipsa, groza, sensacja, akcja, humor i szlam. Wszystko to na styku kultury popularnej i niezależnej. Pokażemy również ułamek inspiracji Łukasza Kowalczuka - eksponaty pochodzące z jego pracowni.

O autorze
Urodzony w 1983 roku. Aktualnie jeden z najaktywniejszych polskich twórców komiksowych. Pisze, rysuje, wydaje, prowadzi warsztaty. Ma na koncie kilkadziesiąt tytułów, które ukazały się w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Niemczech. Żyje i pracuje w Rumi, jego pracownia znajduje się w Stacji Kultura, z którą organizuje Rumia Comic Con - najlepszy na północy festiwal komiksowy.

O warsztatach
Komiks w dwie godziny! (nie licząc wstępu i takich tam)
Czy to możliwe? Tak! Twój komiks nie musi być od razu albumem w twardej oprawie. Uwaga, uwaga – nie musisz umieć rysować! A w ogóle co to znaczy „umieć rysować”?
Uczestnicy będą tworzyć pod okiem Łukasza Kowalczuka krótkie formy – jednostronicowe historyjki albo mini-komiksy.
Choć uczestników zajęć podzieliliśmy na dwie grupy: 10-15 lat oraz 16+, to przebieg warsztatów nie będzie się różnił. Będą się natomiast różniły przykłady historii pokazane uczestnikom. Należy przynieść podstawowe przybory do rysowania (ołówek, cienkopis), papier w formacie A4 (najlepiej kilka kartek „xero” lub blok rysunkowy).

--------

Zapraszamy do skorzystania z możliwości spotkania z Autorem oraz unikatowych warsztatów twórczych!

Wystawa będzie czynna do 29 lipca 2022 roku.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk