PORTRET - fotografia Karoliny Świętosławskiej

05.07.2018

plakatswietoslawska.jpg

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Autorka Karolina Świętosławska zaprasza na wystawę fotografii pt. "PORTRET".

Wernisaż odbędzie się 5 lipca 2018r. o godz. 17:00 w Galerii Sztuki CKiSE.

Karolina Świętosławska

Rocznik 1978. Białogardzianka.

Ukończyła Liceum Odzieżowe w Koszalinie, studiowała Media i Komunikowanie w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie.

Zamiłowanie do sztuki, mody, kreacji wizerunku oraz poczucie estetyki przełożyły się na styl fotografowania. Jej prace, to głównie portret, ale także beauty fashion.

Głównie zajmuje się fotografią cyfrową, jednak coraz częściej wykorzystuje w pracy tradycyjne obiektywy analogowe przerobione do swoich potrzeb, które pozwalają uzyskać ciekawe efekty oraz piękny bookeh. Jej zdjęcia są zwykle czarno-białe, od surowych portretów do delikatnych sensualnych ujęć, które stały się jej rozpoznawalnym stylem. Sesje zdjęciowe są przemyślane i zaplanowane, zwykle też sama wykonuje makijaż modelkom, planuje stylizację aby uzyskać zamierzony efekt.

 

Zainteresowanie fotografią zaszczepił w niej ojciec, ich codzienne wyprawy z aparatem w plener były okazją do pierwszych doświadczeń z aparatem Zenit, a wywoływanie zdjęć w łazience pozwalało dostrzec magię powstawania fotografii.

 

Bierze udział w akcjach charytatywnych i społecznych, wykonując sesje zdjęciowe aby wspomóc szczytne cele.

Ciągłe doskonalenie stylu, kreatywność oraz udział w warsztatach fotograficznych pozwalają Jej wciąż się rozwijać. Inspiracje czerpie od takich artystów, jak Marc Lagrange, Patrick Demarchelier, Peter Lindbergh, Gregor Laubsch, Izabela Urbaniak.

W 2016 roku Jej prace po raz pierwszy prezentowane były w cyklu pt. „ Do 5 razy sztuka” organizowanym przez Białogardzką Spółdzielnię Mieszkaniową.

 

Fotorelacja z wernisażu wystawy

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk