Archiwum galerii sztuki

05.03.2020

Marek Kasprzak - malarstwo (wernisaż)

MAREK-KASPRZAK---plakat-web.jpg

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na wernisaż malarstwa Marka Kasprzaka.

Wernisaż odbędzie się 5 marca 2020r. o godz. 17:00 w Galerii Sztuki CKiSE (wejście od ul. 1 Maja).

Wystawa czynna będzie od 5 do 27 marca.

Godziny pracy galerii:
poniedziałek - środa  8:00-16:00
czwartek  8:00-17:00
piątek  8:00-16:00

 

Marek Kasprzak pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego.
Aktualnie mieszka i tworzy w Kołobrzegu. Techniki w których czuje się najlepiej to akryl i pastele.

Tematem większości prac są postacie, obiekty i struktury osadzone w nieokreślonym środowisku. Ukazuje nam surrealistyczny świat pełen nieodgadnionych form przenikających emocjonalne krajobrazy duszy. Autor, dzięki możliwości przekazywania swoich przemyśleń o otaczającym nas świecie za pomocą pędzla, pokazuje coś, co na co dzień trudno dostrzec. Przenosi nas w wymiar, gdzie odkrywa ponure, szare i pełne grozy sfery naszej egzystencji.

więcej
19.05.2020

Rzeźby Romualda Wiśniewskiego pt."Przede wszystkim kobiety"

 

ROMUALD-WIŚNIEWSKI---plakat-web.jpg

Wernisaż, odbył się 19 maja 2020r. o godz. 12:00

Wystawa czynna była od 20 maja br. do 26 czerwca br.

 

Romuald Wiśniewski  - Człowiek w mojej rzeźbie

Rzeźba jest dla mnie środkiem wypowiedzi, w tradycyjnym nurcie opartym na rzetelnym warsztacie a nawet rzemiośle, tak bardzo teraz niemodnym we współczesnej sztuce. Zapewne przez to, że jest zbyt tradycyjna, trochę „akademicka”, wielu osobom kojarzy się z wartościami, które już dawno przeminęły w sztuce. Ja jednak świadomie poszukuję źródeł inspiracji w tradycji sztuki - w połączeniu z obserwacją współczesności, ale i z podziwem dla dawnych arcydzieł. Nie szukam nowych rozwiązań materiałowych, ale wykorzystuję wszystkie możliwości materiałowe brązu. To mój materiał podstawowy. Wymaga dużej wiedzy oraz umiejętności, jak i cała technologia wykonywania rzeźb na wosk tracony. Brąz jest dla mnie jednym z niewielu materiałów posiadających dużą trwałość. Materiałem, z którego można stworzyć wszystko, co przyjdzie do głowy. Oczywiście należy znać jego możliwości.   

 

 

więcej
13.08.2020

REMINISCENCJE 80-LATKI - wernisaż Eweliny Wolski

EWELINA-WOLSKI---plakat-WEB.jpg

Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zapraszają na wystawę prac Eweliny Wolski pt. „Reminiscencje 80-latki”.

Wernisaż z udziałem Autorki odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, ul. 1 Maja 15.
Na wernisaż zapraszamy z nakryciami ust i nosa.

Wystawa czynna będzie do 19 września br. Wstęp wolny.

Galeria czynna:
pn-śr: godz. 8-16
czw: 8-17
pt: 8-16

Ewelina Wolski,
urodzona w Mysłowicach, od ponad 30 lat mieszkająca w Niemczech /Kempten/. Ewelina Wolski w swej twórczości podejmuje tematy oscylujące wokół współczesnych tendencji obecnych w sztuce. W swych obrazach wędruje po meandrach wyobraźni, zachowanych w pamięci wspomnień. Osadzona w przeszłości zmierza ku przyszłości. W swej wypowiedzi plastycznej korzysta z obszernej palety technik artystycznych takich jak airbrush, pastel, akwarela, malarstwo olejne, czy kolaż. Jej obrazy to często obszar wypełniony wyrwanymi z tradycyjnego kontekstu fragmentami, ze szczególnie starannie dopracowanym szczegółem. Odnajdujemy tu porozrzucane perełki, wijące się wstążki tworzące zakola, promyki czy ścieżki. W tych wyjątkowych splotach pojawia się ludzkie oko, by sprawdzić naszą wrażliwość. Kontakt z twórczością Eweliny Wolski nie pozostaje obojętny. Decyduje o tym nie tylko treść i przesłanie jej prac, ale również indywidualna technika i forma warsztatu plastycznego, w której wrażliwość i intuicja ma znaczenie dominujące.
Wystawy: Niemcy – Kempten, Monachium, Heidelberg, Memmingen; Włochy – Fano; Austria – Wiedeń; USA – Chicago; Polska – Warszawa, Kraków, Katowice, Gryfice

więcej
07.10.2020

1920 WOJNA ŚWIATÓW - wystawa

WOJNA-ŚWIATÓW-WEB.jpg

Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zapraszają do Galerii Sztuki (ul. 1 Maja 15) na wystawę 1920 WOJNA ŚWIATÓW.

Wystawa plakatowa „1920. Wojna Światów”,  to projekt przygotowany przez KGHM Polska Miedź S.A. pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ekspozycja ma komiksową kreskę, zgodną z najnowszymi światowymi trendami. W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawską i wojną polsko-bolszewicką. Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.

Do obiektu zapraszamy z nakryciem ust i nosa.

Wystawa czynna będzie od 7 października od godz. 8:00 do 6 listopada br. 

Wstęp wolny.

 

Galeria czynna:
pn-śr: godz. 8-16
czw: 8-17
pt: 8-16

więcej
08.02.2021

32. Olense Kartoenale - wystawa rysunku satyrycznego

PLAKAT-32-Olense-Kartoenale-w-Białogardzie-web.jpg

Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zapraszają na wystawę Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego - 32. Olense Kartoenale. Tegoroczny temat to "ZAKUPY: WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO".

Do obiektu zapraszamy z nakryciem ust i nosa.

INTERMARCHE BIAŁOGARD - pomoc w organizacji wystawy.

 

Wystawa czynna będzie od 8 lutego do 12 marca 2021 r. 
Wstęp wolny.

 

Galeria czynna:
pn-śr: godz. 8-16
czw: 8-17
pt: 8-16
sb: 10-13

więcej
14.09.2021

Od Ukiyo-e do kreatywnego druku (Sosaku Hanga) - prace Arkadiusza Wesołowskiego

PLAKAT-Arek-Wesołowski---Sosaku-Hanga-web.jpg

Zapraszamy do odwiedzin Galerii Sztuki CKiSE w Białogardzie przy ul. 1 Maja 15.
Od 13 do 30 września prezentujemy prace Arkadiusza Wesołowskiego - malarstwo, rysunek i drzeworyt pod wspólnym tytułem "Od Ukiyo-e do kreatywnego druku (Sosaku Hanga)".
 
Wystawa jest finałem przewodu doktorskiego Arkadiusza Wesołowskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
 
Godziny otwarcia Galerii:
poniedziałek-środa 8-16
czwartek 8-17
piątek 8-16
 
Ze względu na prezentowanie treści, wystawa przeznaczona jest tylko dla widzów powyżej 18 roku życia.
 
o Autorze:
Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Mokuhanga w Japonii. Studia plastyczne odbył w pracowni Maurice`a Esteve w Culan we Francji. Designer, wykładowca, animator i twórca wydarzeń transgranicznych w obszarze Pomerania w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego/autor wystawy poświęconej twórczości Joachima Utecha/. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.
Laureat I miejsca na Biennale Malarskim w Bourges/Francja/oraz wielu konkursów rzeźbiarskich w kraju. Twórca statuetki dla European Veterans Athletic Association/Szwajcaria/ oraz projektu medalu na I Olimpiadę Młodzieży w Singapurze. Twórca medalu dla Miasta Koszalin z okazji nadania miastu Flagi Europejskiej.Autor statuetki dla Bałtyk Festiwal Media i Sztuka - Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin/od III edycji konkursu/ oraz statuetki Bursztynowa Fala wręczanej podczas festiwalu NA FALI organizowanego przez Radio ZET oraz TVP 2. Laureat konkursu i twórca statuetki Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rzeczypospolitej Polskiej wręczanej najwybitniejszym polskim architektom. Współpracuje z wieloma galeriami europejskimi. Prace w prywatnych kolekcjach na całym świecie.
więcej
27.10.2021

Wystawa prac fotograficznych Marcina Pauby. 10-lecie pracy twórczej.

Zapraszamy do odwiedzin Galerii Sztuki CKiSE w Białogardzie przy ul. 1 Maja 15.

PLAKAT-Marcin-Pauba-PLAKAT-web (1).jpg

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na wystawę fotografii Marcina Pauby. 10-lecie pracy twórczej.

Wernisaż odbył się 27 października 2021 r. o godz. 16:00 w Galerii Sztuki (wejście od ul. 1-Maja).

Wstęp wolny.

***

Marcin Pauba, białogardzianin. Fotografuje od 10 lat. To jego pasja. Głównymi bohaterami jego kadru są człowiek i przyroda. Utrwala przelotne chwile, głównie z życia Białogardu. Fotograficznie dokumentuje niemal wszystkie wydarzenia lokalne. Większość jego prac, to zdjęcia czarno – białe. W 2021 roku zdobył wyróżnienie w konkursie fotograficznym pn. „Zakochaj się w Koszalinie”. Swoje prace publikuje głównie na swoim profilu społecznościowym w internecie. Laureat nagrody Burmistrza  Białogardu za działalność kulturalną w 2016 roku.

 

Wystawa czynna była do 19 listopada 2021 r.

więcej
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk