KONKURS COSPLAY

06.07.2024
PIRO - KONKURS COSPLAY SLIDER kopia.jpgCzas otworzyć szafy, wyjąć materiały i przybory do szycia lub przefiltrować sklepy internetowe z przebraniami! Bo oto na horyzoncie już dostrzec można niesamowite wydarzenie. Tak, tak! To zapowiedź Konkursu Cosplay, który odbędzie się podczas Białogard Comic Conu 6 lipca! Jeżeli zatem interesujesz się mangą i anime, a Twoim marzeniem jest odgrywanie swoich ulubionych postaci z komiksów i animacji, gier i książek lub innych wytworów popkultury, to nie bądź niczym leniwiec Flash ze Zwierzogrodu i nie zwlekaj z wysłaniem zgłoszenia do udziału w naszej scenicznej zabawie. Stań do rywalizacji z innymi fanami, z rozmachem zaprezentuj swój strój przed publicznością i baw się dobrze, a może to właśnie Ciebie dostrzeże i nagrodzi fantastyczne Jury. Sława cosplayowa i bogactwo konwentowe czekają na Ciebie, zatem wyrusz ku isekaiowej przygodzie już dziś. Przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pieniężne w trzech kategoriach: 
  •  500 zł - Nagroda Główna
  •  300 zł - Najlepszy Debiut
  •  200 zł - Najlepszy Występ Sceniczny

Regulamin-Konkursu-Cosplay-Białogard.pdf

 

JURY

 

JURY LINA SAKURA  - ID kopia.jpg

Paulina „LinaSakura” Strzałkowska – magister Studiów Pisarskich, która zamiast pisać debiutancką książkę rozpisuje nowe prezentacje sceniczne i tworzy kolejne stroje. Cosplayem zajmuje się już prawie 19 lat i występowała na większości konwentowych scen w Polsce, często zajmując miejsce na podium w konkursach cosplayowych. W swoim dorobku ma prawie 200 strojów. Laureatka eliminacji do konkursów międzynarodowych (Clara Cow's Cosplay Cup w latach 2015 i 2019 oraz European Cosplay Gathering w latach 2018 i 2023). Bardzo dobrze odnajduje się w tworzeniu prezentacji scenicznych, do których inspiruje ją muzyka. Zwraca dużą uwagę na ruch sceniczny i grę aktorską. Jej stroje to najczęściej wiele godzin spędzonych przy maszynie, na wyszywaniu i szeroko pojętym zdobieniu. W cosplayu najbardziej kocha odkrywać nowe techniki i szukać rozwiązań tam, gdzie inni ich nie widzą.

JURY MARCJAN WASELINA  - ID kopia.jpg

Marcjan Waselina - założyciel Cosplay Craft, to nie tylko przedsiębiorca, ale także namiętny entuzjasta dwóch światów: Dragon Ball i wyścigów Formuły 1. Zanim jego zainteresowanie cosplayem przekształciło się w biznes studiował zarządzanie i pracował przez wiele lat w branży budowlanej. Cosplayem zainteresował się po swojej pierwszej wizycie na konwencie w 2016 roku. Podjął wtedy pierwsze próby tworzenia własnych kostiumów, co wiązało się z różnymi trudnościami na etapie projektowania
i zdobycia odpowiednich materiałów. Te doświadczenia zainspirowały go do założenia sklepu internetowego, który oferowałby szeroki wybór materiałów do tworzenia kostiumów i rekwizytów w jednym miejscu - tak narodził się Cosplay Craft.

JURY MISS BALTICA  - ID kopia.jpg

Miss Baltica - prywatnie testerka oprogramowania, po godzinach gamerka, cosplayerka i okazjonalnie wokalistka. Wychowana na anime z lat 80 i 90, swoją przygodę z cosplayem zaczynała już w podstawówce, ale na dobre rozkręciła się pod koniec 2015 roku. Starsza społeczność związana z kulturą japońską kojarzyć ją może jeszcze z czasów działalności Centrum Kultury Japońskiej w Szczecinie oraz organizacji konwentów CKM (Czadowy Konwent Mangowy) w starej siedzibie Pałacu Młodzieży przy Wojska Polskiego. Na polskiej (i nie tylko) scenie cosplay zasłynęła jako Aloy z Horizon Zero Dawn, Red z Transistora czy Kara z Detroit Become Human. Obecnie największą frajdę sprawia jej wcielanie się w Rogue Amendiares z gry Cyberpunk 2077.

Organizatorami Konkursu Cosplay podczas Białogard Comic Con są:
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Klub Miłośników Mangi Isekai
Zgłoszenia na konkurs przyjmujemy do północy 22 czerwca 2024!
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk