Plakaty filmowe

MAŁY FESTIWAL TY I JA 2013 w Białogardzie


OPIS FILMÓW:

3 września.

godz. 19:00

projekcja filmowa: DROGA DO ZROZUMIENIA (40 min. POLSKA 2012) reż. Marcin Kondraciuk

Trójka niepełnosprawnych przyjaciół postanawia wyruszyć do losowo wybranej wioski na północy polski. Ich wyprawa jest tak samo nietypowa, jak ich wzajemne relacje. Barwna przygoda z lekką nutą humoru ukaże prawdę na samym końcu drogi bohaterów.

4 września.

godz. 19:00  projekcja filmowa: METR NAD ZIEMIĄ (42 min. POLSKA 2012) reż. Tomasz Wiszniewski

 

Bohater filmu - Siergiej, były marynarz radzieckiej floty, miał kiedyś 170 cm wzrostu. W czasie przygotowywana okrętu do „pokojowej misji”w Angolii Siergiej musiał pracować w trzydziestostopniowym mrozie, stojąc po pas w śniegu. Odmroził sobie ręce i nogi. W rany wdała się gangrena, konieczne były operacje. W ciagu dziesięciu lat Sirgiej przeszedł 29 zabiegów amputacji kończyn. Dziś patrzę na świat z wysokości jednego metra - mówi uśmiechnięty Siergiej. Dużo się zmieniło. Mój punkt widzenia się zmienił. Uważam, że świat z tej wysokości jest dużo piękniejszy.

5 września.

godz. 19:00 projekcja filmowa: OŁÓWEK (11 min. POLSKA 2012) reż. Joanna Frydrych

Pani Katarzyna jest ciężko chora. Kiedyś pełna życia, dziś uwięziona we własnym ciele. Bez pomocy innych nie jest w stanie wykonywać najprostszych czynności, a jednak nie poddaje się i ciągle walczy o siebie.

godz. 19:20 projekcja filmowa: CYRK MOTYLI (22 min. USA 2009) reż. Joshua Weigiel

U szczytu wielkiego kryzysu showman z renomowanego cyrku prowadzi swoją trupę przez dewastowaną amerykańską prowincję. Podczas podróży spotyka Will’a, człowieka bez kończyn. Cyrkowcy inspirują bohatera i dają siłę do działania. Will staje się samodzielny, a momentem zwrotnym w jego życiu jest chwila, kiedy odnajduje sens życia i odzyskuje wiarę w siebie.

data dodania: 2013-08-27


< -- Powrót do strony głównej