NASZA MISJA TO KULTURA

Biuletyn Informacji Publicznej


Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Teatr "W Bramie" zapraszają na Białogardzki Przegląd Teatrów, który odbędzie się 26 maja 2018r. o godz. 11:00 na sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).

W programie występ czterech teatrów:

 

Teatr W Bramie - Białogard

instruktor: Wanda Korobowicz

 

Teatr Oho - Czaplinek

instruktor: Maciej Łukaszewicz

 

Sekcja Teatralna CK105 - Koszalin

instruktor: Marcin Borchardt

 

Teatr Figiel - Połczyn Zdrój

instruktor: Małgorzata Lorenc


Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Stowarzyszenie Pasjonaci zapraszają na festyn z okazji DNIA DZIECKA.

2 czerwca 2018r. godz. 11:00 - 14:00 
Plac St. Wyspiańskiego

 
W programie:
gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Klaunów Kulki
bezpłatna strefa instalacji do dziecięcych wariancji
gry i i konkursy
przejażdżki konne
pokazy szkoły tańca Top Toys
 
ponadto stoiska z z przekąskami i napojami
 
Patronat medialny: Białogardzka Telewizja Internetowa, Białogardzka Telewizja Kablowa.

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Agencja Zegart zapraszają na otwarcie wystawy pt. „Zdzisław Beksiński  -  od fotografii do fotomontażu komputerowego”.

Wernisaż odbędzie się 13 czerwca 2018 roku o godzinie 17 w Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie przy ul 1 Maja 15.

 

Wstęp wolny

Wystawa czynna będzie do 29 czerwca.

 

Zdzisław Beksiński  -  fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w: Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.

Fotografie składające się na wystawę w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Jest ich 62, z czego 50 to fotografie czarno-białe z wczesnego okresu twórczości, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w., a pozostałe 12 to komputerowe fotomontaże z ok. dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

Ekspozycja wystawy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart. 

 

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Filharmonia Koszalińska im. St. Moniuszki w Koszalinie zapraszają na Koncert Symfoniczny pt. "Polskie piosenki z filmów przedwojennych".

Koncert odbędzie się 14 czerwca 2018r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).


Jan Walczyński - dyrygent

Piotr Rafałko - tenor 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej

 

Bilety:

50zł - normalny

40zł - dostawki i balkony

do nabycia w biurze CKiSE przy ul. 1 Maja 15, rezerwacja pod nr telefonu 885 85 65 65 lub 94 311 90 90.

Rezerację należy wykupić w ciągu 5 dni.

 

W programie piosenki z polskich filmów przedwojennych i wielkie przeboje, m.in.: "Ach jak przyjemnie", "Sex Appeal", "Na pierwszy znak", "Ada to nie wypada", "Nie zapomnisz mnie", "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Dobranoc oczka zmróż" i inne.


Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA zaprasza na spotkania i wykłady w ramach projektu BIAŁOGARDZKI UNIWERSYTET III WIEKU.

 

- 21 czerwca 2018 r., godz. 12:00

(sala kameralna Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, wejście od ul. Grunwaldzkiej)

 "Kosmos" - wykład poprowadzi inż. Jan Ryszard Kurylczyk

 

Białogardzki Uniwersytet III Wieku - spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA w ramach projektu „Uniwersytet III Wieku” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Białogard. Spotkania odbywają się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które jest ich współorganizatorem. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

 

Filharmonia Koszalińska, Miasto Białogard, Powiat Białogardzki oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na Koncert Organowy w ramach 52. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, który odbędzie się 10 lipca 2018r. o godz. 19:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Wyszyńskiego 5 w Białogardzie.


W programie koncertu:

 

- Stanislav Surin (Słowacja)-organy

- Helmut Hauskeller (Niemcy) -fletnia pana.

 

WSTĘP WOLNY, ilość miejsc ograniczona

Filharmonia Koszalińska, Miasto Białogard, Powiat Białogardzki oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na Koncert Organowy w ramach 52. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, który odbędzie się 22 lipca 2018r. o godz. 16:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Wyszyńskiego 5 w Białogardzie.

 

W programie koncertu:

- Witold Zaborny -organy

- Zespół muzyki cerkiewnej Oktoich, ks. Grzegorz Cebulski - dyrygent

WSTĘP WOLNY, ilość miejsc ograniczona

DNI BIAŁOGARDU 2018 - DZIEŃ I

 

DNI BIAŁOGARDU 2018 - DZIEŃ II

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na Koncert Charytatywny POLSKIEJ ORKIESTRY LEKARZY. 

Koncert odbędzie się 20 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).

Szczegóły wkrótce


Stowarzyszenie Polska Orkiestra Lekarzy powstało w 2010 roku w Poznaniu. Obecnie w skład orkiestry wchodzi ponad 130 Muzyków: lekarzy, studentów uczelni medycznych oraz przyjaciół z całej Polski. Muzycy spotykają się 1-2 razy w roku celem wspólnego wykonania koncertu charytatywnego w jednym z miast Polski. Koncerty odbyły się m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Pile, Wrocławiu. 

 

Lekarze wchodzący w skład zespołu posiadają różne specjalności (internista, laryngolog, chirurg, chirurg dziecięcy, anestezjolog, chirurg naczyniowy, transfuzjolog, kardiolog, radiolog, hematolog, lekarz rodzinny, chirurg onkolog, neonatolog, lekarze dentyści, okulista, pediatra, lekarz medycyny ratunkowej, lekarze stażyści i wiele innych) oraz pochodzą z różnych miast Polski (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Opole, Białystok, Kraków, Nowy Targ, Katowice, Gliwice, Wrocław, Szczecin, Piła, Ostrów Wlkp, Łódź, Olsztyn, Zielona Góra i inne). Jednocześnie oprócz wykonywania zawodu lekarza łączy ich jeszcze jedno - pasja wspólnego muzykowania. Każdy z członków orkiestry posiada umiejętność gry na instrumencie symfonicznym, a niektórzy z nich są dodatkowo absolwentami wyższych uczelni muzycznych i wykonują dwa zawody równocześnie. Lekarze wchodzący w skład zespołu uczestniczą często w analogicznych projektach w Europie i na świecie- są członkami Europejskiej Orkiestry Lekarzy i Światowej Orkiestry Lekarzy, grywając w najznakomitszych salach koncertowych Europy i Świata.

www.polskaorkiestralekarzy.pl

 

BIURO ORGANIZACYJNE STOWARZYSZENIA POL W POZNANIU:

Elżbieta Czechowska - prezes POL
Grzegorz Matusiak - viceprezes POL
Agnieszka Góralska - członek Zarządu
Zuzanna Pytel - skarbnik
Paweł Mielcarek - koordynator i organizator koncertów

 

W koncercie udział wezmą:

Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto

Orkiestra Wojskowa z Koszalina


Tomasz Zajączkowski - przygotowanie orkiestry
Paweł Mielcarek - dyrygent

 

szczegóły niebawem...