NASZA MISJA TO KULTURA

REPERTUAR KINA

Od 13 października
KINGSMAN. ZŁOTY KRĄG
Od 13 października
MY LITTLE PONY
Od 21 października
WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI
Od 21 października
LEGO® NINJAGO: FILM w 2D dubbing
Od 27 października
TARAPATY
Od 27 października
KRUCYFIKS
Od 03 listopada
POTWORNA RODZINKA 2D dubbing
Od 03 listopada
POTWORNA RODZINKA 3D dubbing
Od 03 listopada
ACH ŚPIJ KOCHANIE
Biuletyn Informacji Publicznej


Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA zaprasza na spotkanie i wykład w ramach projektu BIAŁOGARDZKI UNIWERSYTET III WIEKU.


17 października 2017 r., godz. 12:00 (sala kameralna Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, wejście od ul. Grunwaldzkiej)

BEZPIECZNY SENIOR – spotkanie edukacyjne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białogardzie


Białogardzki Uniwersytet III Wieku - spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA w ramach projektu „Białogardzki Uniwersytet III Wieku” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Białogard. Spotkania odbywają się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które jest ich współorganizatorem. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na wieczór poezji pt. "LUBIĘ". Recytacja w wykonaniu Niny Staszkop. Gościnnie wystąpią także soliści zespołu G91. 

 

18 października 2017r. godz. 18:00, Piwnica Pod Jedynką. Białogard, Plac Wolności 1. 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na koncert pt. "Z BATUTĄ I HUMOREM".

Koncert odbędzie się 20 października 2017r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.


Wykonawcy:

Anita Maszczyk - sopran

Michał Musioł - tenor

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej

MACIEJ NIESIOŁOWSKI - dyrygent

 

Program koncertu:

Franz von Suppé Chłop i Poeta - uwertura

Johann Strauss Zemsta Nietoperza - Kuplety Adeli z III aktu Arpa
Imre Kálmán Księżniczka Czardasza - Tak całkiem bez dziewczątek
Anton Rubinstein Melodia F-dur
Imre Kálmán Hrabina Marica - duet - Lekko, zwiewnie Arpa
Johann Strauss Walc cesarski op. 437 Arpa
Paul Abraham Wiktoria i jej Huzar- duet - Myszko, przecież sama mi....
-----------------------------
Gerhardt Ahl Extrapost - Galop
Bert Kaempfert Stranger in the night - Frank Sinatra Pfte
Sebastián de Yradier La Paloma
Fryderyk Chopin Walc Des-dur op. 64 nr 1 „minutowy” na sopran z orkiestrą
Antonin Dvořák Humoreska
Imre Kálmán Księżniczka czardasza - duet - Tłumy fraków Arpa
Gerhard Winkler Miłość i namiętność - tango
Imre Kálmán Hrabina Marica - duet - Ach jedź do Varasdin

 
Bilety w cenie:
60 zł normalny
50zł dostawki i balkony
 
 
do nabycia w Biurze CKiSE przy ul. 1-go Maja 15 oraz w kasie Kina CENTRUM (wejście od ul. Grunwaldzkiej).
Rezerwacje telefoniczne: 94 311 90 90, 885 85 65 65. Rezerwację telefoniczną należy wykupić w ciągu 5 dni.

Koncert z udziałem popularnego, także z telewizji, dyrygenta i showmana Maciej Niesiołowskiego oraz pary śpiewaków (Anita Maszczyk sopran, Michał Musioł tenor). Oprócz repertuaru z kręgu tzw. muzyki wiedeńskiej – walce, polki, galopy, w progarmie znajdzie się wiele lubianych arii operetkowych (m.in. "Zemsta nietoperza", "Księżniczka czardasza", "Hrabina Marica"). Dodatkową atrakcją będzie rola konferansjera, w którą również wcieli się Maciej Niesiołowski; nie zabraknie więc dużej dawki humoru i anegdot z życia muzyków.
----
Maciej Niesiołowski - 
dyrygent
Po uzyskaniu dyplomu pracował jako wiolonczelista w orkiestrze Filharmonii Narodowej, grał w zespole kameralnym Con moto ma cantabile i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczko. 
Brał udział w kursach mistrzowskich w Bartok-Seminarium w Budapeszcie 
jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent.
W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował warszawską orkiestrą Akademii Muzycznej, krótko był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Ukończył również studium managerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (dawniej SGPiS). Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. Z batutą i humorem, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Jest laureatem Nagrody Radiokomitetu w 1989 roku. Zdobył także prestiżową Nagrodę Publiczności Witor (1990).
Anita Maszczyk - 
sopran
Naukę rozpoczęła w PSM I st. im. F. Chopina w Będzinie w klasie fortepianu, a następnie kontynuowała ją w PSM II st. im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach  na Wydziale Wokalno-     Aktorskim, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Kunszt wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki profesor Jadwigi Romańskiej. Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w Zemście nietoperza Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu, będąc studentką roku dyplomowego. Partię tę śpiewała gościnnie także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na  scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego, którego solistką była w latach 2001-2016.
 Z jej licznych ról w Gliwickim Teatrze Muzycznym należy  wymienić: Rosinę w Cyruliku sewilskim Rossiniego, Frasquitę w Carmen Bizeta, Anninę w Nocy w Wenecji oraz Franzi w Wiedeńskiej krwi Straussa, Stasi w Księżniczce czardasza i Maricę w Hrabinie Maricy Kálmána, Hannę Glawari w Wesołej wdówce Lehára,  Eurydykę w Orfeuszu w piekle Offenbacha. Zagrała również Irenę Molloy w Hello Dolly! Hermana.
 Dla polonijnej publiczności śpiewała w Londynie (2007, 2008) i w Chicago (2011). Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi, najczęściej z  Jurajska Orkiestrą Kameralną oraz Sinfoniettą Bydgoską pod batutą Macieja Niesiołowskiego.

Michał Musioł - 
tenor
ukończył z wyróżnieniem Katowicką Akademię Muzyczną pod kierunkiem prof. Jana Ballarina w 2001 roku. W tym samym roku zadebiutował w partii Hrabiego Zedlau w Wiedeńskiej krwi J. Straussa na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, z którym do dziś jest związany. Jest artystą uniwersalnym, nie bojącym się podejmowania nowych wyzwań artystycznych, czego daje dowód kreując role nie tylko w spektaklach muzycznych, ale także dramatycznych oraz w filmach.
W swoim repertuarze posiada główne partie tenorowe z najsłynniejszych operetek i musicali np. Księżniczka czardasza E. Kálmána, Wesoła wdówka F. Lehára, Zemsta nietoperza J. Straussa, Kraina uśmiechu F. Lehára, Hrabina Mariza E. Kálmána, Hello, Dolly! J. Hermana, Chicago J. Kandera, 42nd Street H. Warrena, Ragtime S. Flaherty'ego. Jest częstym gościem festiwali muzycznych m.in. Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Viva il canto" w Cieszynie, czy Wielokulturowego Festiwalu "Galicja" we Lwowie. 
Występuje na wielu prestiżowych scenach i estradach koncertowych w Polsce i za granicą, nagrywając również dla telewizji. Koncertuje z najznakomitszymi polskimi solistami i dyrygentami na stałe współpracując z Grażyną Brodzińską i Maciejem Niesiołowskim, a także z orkiestrą Sinfonietta Bydgoska. 
Jest laureatem Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2004/2005, a w latach 2005 i 2006 był zdobywcą pierwszego miejsca na Turnieju Tenorów w Kielcach. W sezonie 2007/2008 został nominowany do nagrody artystycznej Złota Maska za rolę Tateh w musicalu Ragtime, oraz za role Konstantego Dmitrycza Lewina w spektaklu Anna Karenina. 
W kwietniu 2009 roku otrzymał "Indywidualną nagrodę aktorską Prezydenta Miasta Gdynia" II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Muzycznych za rolę Tateh w musicalu Ragtime.

 

UWAGA!

ZMIANA GODZINY IMPREZY NA GODZ. 11.

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Białogardzie, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zapraszają  dzieci i młodzież do udziału w I Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Pieśń dla mojej Ojczyzny", który odbędzie się 21 października 2017r. o godz. 11:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie (wejście od ul. Grunwaldzkiej).


Spośród laureatów Przeglądu jury wybierze wykonawcę, który będzie reprezentował naszą diecezję na Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” w Warszawie, na Zamku Królewskim, transmitowanym w TVP.

Celem Przeglądu jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie miłości do Ojczyzny, pogłębienie znajomości historii i kultur polskiej zawartej w pieśni polskiej na przestrzeni wieków. 

Przegląd ma zasięg diecezjalny. Mogą brać w nim udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. 

Przegląd jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: solistów oraz zespołów (maksymalnie 10-osobowych). 

 

Regulamin konkursu do pobrania TUTAJ

Karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ 

 


Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Białogardzie zapraszają w ramach Dni Kultury Chrześcijańskie AD 2017, na projekcję filmową pt. "Milczenie" która odbędzie się w niedzielę 22 października 2017r. o godz. 15:00 w Kinie CENTRUM.

Wejściówki do odbioru w Kinie Centrum lub Biurze CKiSE.

 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 

Współorganizatorzy:

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

Miasto Białogard

Powiat Białogardzki

 

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA zaprasza na spotkanie i wykład w ramach projektu BIAŁOGARDZKI UNIWERSYTET III WIEKU.


24 października 2017 r., godz. 16:00 (sala kameralna Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, wejście od ul. Grunwaldzkiej)

JAK SIĘ KŁÓCIĆ I POZOSTAĆ W PRZYJAŹNI? - czy możliwe jest życie z ludźmi bez konfliktów? - czy każdy konflikt musi pociągać za sobą kłótnie? - czy kłótnie muszą ludzi od siebie oddalać ? - czy kłócą się ludzie złe wychowani lub niedojrzali? - czy kłótnie są najlepszym sposobem na konflikt? - czy zwracanie uwagi musi prowadzić do kłótni? Zajęcia prowadzi mgr psychologii Bogusława Bachorska


Białogardzki Uniwersytet III Wieku - spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA w ramach projektu „Białogardzki Uniwersytet III Wieku” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Białogard. Spotkania odbywają się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które jest ich współorganizatorem. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Białogardzie zapraszają w ramach Dni Kultury Chrześcijańskie AD 2017, na Koncert Dariusz "Maleo" Malejonek z zespołem,  który odbędzie się w sobotę 28 października 2017r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury. Wejście od ul. Grunwaldzkiej.

 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 

Współorganizatorzy:

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

Miasto Białogard

Powiat Białogardzki

 

Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Stowarzyszenie PASJONACI oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na "POPOŁUDNIE POETÓW".W programie prezentacja wierszy lokalnych autorów, a także gościnne występy wokalne.


Sobota, 28 listopada 2017r., godz. 15:00, sala kameralna CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).


Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na koncert pt. "Klasyka na jazzowo". Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich 9 listopada 2017r. o godz. 19:00.

Wykonawcy :

Narracja: Andrzej Zborowski

Fortepian: Krzysztof Skrzypczak

Skrzypce: Adam Vogelsinger

Kontrabas: Artur Jochym 


Bilety w cenie:

15zł - normalny

10zł - dostawki i balkony

Sprzedaż i rezerwacja biletów w biurze Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz kasie Kina Centrum, przy ul. 1-go Maja 15. Tel. 94 311 90 90 lub 885 85 65 65

 

Rezerwację należy odebrać w ciągu 5 dni.

 

 

PROGRAM KONCERTU:

1. W A Mozart MARSZ  TURECKI

2. F. Chopin Preludium e-moll

3.Scott Joplin  The Entertainer – ragtime solo Piano

4.Ennio Morricone Titoli

5.Ennio Morricone Gabriel,s oboe

6.Jerome Kern Smoke Gets in your eyes

7. A C Jobim Desafinado

8. A L Weber Memory

9. L.Cohen Hallelujah

10.Maurice Jarre Doctor Zhivago

11.Francis Lai  Love Story

12. L Cusic N Rota Good Father

13.W Kazanecki Walc Barbary Noce i Dnie

14.Zdenek Fibich  Poemat

15.E.Garner  Misty

16. Vangelis Chariots of fire

17.Joe Zawinul   Birdland

 

 

IMPROWIZACJA W KLASYCE 

===

Klasycyzm – to okres w twórczości muzycznej charakteryzujący się dość dużą dyscypliną ograniczeń pod względem formy muzycznej, bogactwa znaczącej harmonii czy specyfiki wykonawstwa. Innym rozumieniem może też być klasyczna- jako sprawdzone , zrozumiałe, znane...... itd.

Improwizacja – tyczy się dowolności, luźnego traktowania wykonawstwa swojego, wg  uznania, na gorąco nieprzygotowanego materiału, nieprzemyślanego czy nienapisanego wcześniej w celu przyswojenia czy nauczenia.

Połączenie tych ww. pojęć może prowadzić do ciekawego odkrycia i usłyszenia ubogaceń , czegoś sprawdzonego, znanego, nowego spojrzenia na coś utrwalonego wcześniej, czy porównania wręcz czegoś klasycznego z nowatorskim wykonaniem, ubarwieniem, urozmaiceniem czy próbą zaprezentowania inaczej...             

 

 

 

 

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE....