NASZA MISJA TO KULTURA

Biuletyn Informacji Publicznej


Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na zajęcia kreatywne w ramach FERII ZIMOWYCH 2018.

Zajęcia kreatywne pt. MASKOTKI odbędą się 25 stycznia 2018r. w sali kameralnej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).

godz. 10:00 - grupa I

godz. 11:00 - grupa II

 

Na zajęcia obowiązują zapisy, które przyjmujemy w CKiSE od 2 stycznia 2018r. bądź pod numerem telefonu: 94 311 90 90.

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na pokaz zmysłowej fizyki pt. POWIETRZE, DŹWIĘK I NIE TYLKO w ramach FERII ZIMOWYCH 2018.

Pokaz odbędzie się 26 stycznia 2018r. o godz. 10:00 w sali kameralnej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).

 

Na zajęcia obowiązują zapisy, które przyjmujemy w CKiSE od 2 stycznia 2018r. bądź pod numerem telefonu: 94 311 90 90.

Udział w zajęciach jest bezpłatny – ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy w biurze CKiSE przy ul. 1 Maja 15

 

Interaktywne zajęcia edukacyjne wprowadzają w świat fizyki. Brzmi poważnie? Przerażająco? Na zajęciach nie ma czego się bać. Fizyka może być wspaniałą i wciągającą zabawą. Realizowany program zajęć, to ciąg eksperymentów przeprowadzanych w większości samodzielnie przez dzieci. 

Zajęcia zawsze są okazją do zadawania wielu pytań, szukania na nie odpowiedzi, a przez to poznawania praw przyrody. Do eksperymentów używane są najzwyklejsze oraz całkiem bezpieczne substancje i przedmioty (woda, cukier, olej, butelki, balony, sznurki, itp.), choć czasem potrzebny jest gotowy eksponat. Jest on wykonany z łatwo dostępnych materiałów (deska, rura PCV, wielokrążek, itp.). Wszystko po to, aby pokazać, że z fizyką spotykają się na co dzień, że elementy otaczającego ich świata pozwalają na ciekawe doświadczenia, które możba powtórzyć w domu. 

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "Światłem malowane" autorstwa Andrzeja Świrko.

Wernisaż odbędzie się 31 stycznia 2018r. o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie przy ul. 1 Maja 15. Wystawa czynna będzie do 23 lutego.


Wstęp wolny.

 o wystawie:

Fotografia krajoznawcza, to wtórna moja pasja, w stosunku do tej pierwotnej, najstarszej i najgłębszej, jaką jest niczym nie skrępowany kontakt z naturą. Dzisiaj jestem szczęśliwym człowiekiem, mieszkając bowiem w pięknym otoczeniu Pojezierza Drawskiego mogę się w czasie wolnym oddawać tym wszystkim zajęciom, które ukochałem. 
Urodziłem się i wychowałem w mieście, ale zawsze szukałem, choćby podświadomie, kontaktu z przyrodą. Początkowo były to wyprawy na obrzeża Białogardu. Dzięki kolegom z Kołobrzeskiego Przedmieścia dobrze poznałem wspaniałe leśne tereny nad Parsętą, aż po Rościno, Podborsko, Byszyno. 
Konsekwencją mojej pasji były studia na Uniwersytecie Poznańskim. Ukończyłem geografię ze specjalnością hydrografia. Krótki kontakt z pracą w Biurze Projektów, często praca w terenie, a następnie wieloletnia w Klubie Osiedlowym – idealna praca połączona z możliwością rozwijania swoich pasji i przekazywania ich innym. W ramach pracy zawodowej pojawiło się nowe wyzwanie – fotografia. Początkowo jako konieczność, ponieważ „zmuszony” zostałem poprowadzić kółko fotograficzne za osobę, która z tego zrezygnowała. Obowiązek przekształcił się w pasję, którą z różnym natężeniem rozwijam do dzisiaj. 
Upajanie się przyrodą przekształciło się w jej rejestrowanie, początkowo za pomocą najszlachetniejszej formy jaką jest fotografia czarno – biała, później pojawił się kolor. Chciałem zachować to piękno nie tylko na mój użytek, ale również i dla innych. Stąd pojawiły się wędrowne obozy fotograficzne, plenery, wystawy. Wszystko to pod egidą Klubu Osiedlowego Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Białogardzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, którego byłem długoletnim prezesem. 
Zdobyte wykształcenie okazało się bardzo pomocne kiedy pojawiła się następna pasja – krajoznawstwo. Wszystkie moje upodobania znalazły odzwierciedlenie w stworzonych przeze mnie przewodnikach turystyczno–krajoznawczych. Pierwszy to powstały pod moją redakcją Przewodnik turystyczno – krajoznawczy po Ziemi Białogardzkiej. Wraz z grupą podobnych do mnie pasjonatów stworzyliśmy dzieło ukazujące piękno naszej małej ojczyzny. Białogard ze swoją historią od zawsze mnie pasjonował, ale na szerszym tle, jakim była skomplikowana historia Pomorza Środkowego. Na przestrzeni ostatnich lat stałem się autorem 4 przewodników po Pomorzu Środkowym. Opisałem wszystkie dzieła będące tworem natury ale również i ręki ludzkiej. Plonem mojej pracy są przewodniki po zamkach, pałacach, dworach, kościołach i parkach Pomorza Środkowego. Starałem się, na ile to możliwe, opisać skomplikowane losy mieszkańców Pomorza, w tym wpływ chrześcijaństwa. Próbowałem rozwiać liczne mity, pokazać dlaczego mowa pomorska i obyczaje musiały ustąpić przed napływem niemieckojęzycznych osadników. 
Każdy przewodnik to opis, ale również dużo zdjęć obrazujących stan pierwotny i obecny różnych wytworów natury i ludzkiej ręki. 
Dzięki mojej pasji zjeździłem na rowerze i przeszedłem pieszo prawie całe dawne województwo koszalińskie, np. na „stopa” jechałem wraz z rowerem w lokomotywie ze Świdwina do Białogardu czy też w wagonie normalnotorowym na platformie kolejki wąskotorowej z Lepina do Białogardu. 
Zmiany jakie się dokonały w naszym kraju stworzyły możliwość podróżowania po dalekim świecie. Skorzystałem z tego i mogłem zrealizować swoje największe marzenia o dalekich podróżach. 
Moje motto: Mieć pasję i dzielić się nią z innymi. 
Większość moich prac zaprezentowanych na wystawie „Malowane światłem” jest dziełem ostatnich dwóch lat.
Do niedawna uważałem, że natury nie należy „poprawiać” czy też udziwniać. Prezentowane prace są zaprzeczeniem tej zasady. Przetworzenia graficzne, odmienne kolory, to bardzo często użyte przeze mnie narzędzie do zobrazowania tego, co mnie obecnie zajmuje. 
Świadomie użyłem tych środków wyrazu, gdyż chciałem zobaczyć, jakby wyglądał świat, gdyby ewolucja potoczyłaby się inaczej. Na przykład, gdybyśmy mogli oglądać świat w podczerwieni, tak jak go widzą inne zwierzęta. Bardzo ciekawiło nie zobaczenie tego co lubię tylko w tonacji czarno – białej z jej niuansami. Dzisiaj te wszystkie możliwości stwarza fotografia cyfrowa wspomagana programami graficznymi. 
Program graficzny to pomysł na „poprawienie działalności ludzkiej”. Rozsypujące się dzieła będące wytworem ludzkiej ręki dzięki przetworzeniu zyskują nowy charakter. Stają się groźne, interesujące, może kogoś zainspirują, a może nawet uwiodą i dzięki temu przywrócony zostanie im blask, nowa funkcja albo chociaż zostaną na dłużej w ludzkiej pamięci. 
Modelując, malując światłem, które jest podstawą fotografii, można nadać przepięknym tworom natury czy też ludzkiej ręki inne znaczenie, wygląd. Czy lepsze? – niekoniecznie, ale na pewno inne.
Zapraszam do obejrzenia tego, co mnie uwiodło i uczyniło innym człowiekiem niż byłem dotychczas. 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie zapraszają na przebojową komedię kryminalną brytyjskiego komediopisarza pt. "MAYDAY".
Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej) 3 lutego 2018r. o godz. 19:00.

Bilety w cenie: 30zł normalny, 25zł dostawki i balkony do nabycia w kasie biura CKiSE lub kasie Kina CENTRUM.

Rezerwacje telefoniczne pod numerami: 885 85 65 65 lub 94 311 90 90.

Rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od daty dokonania rezerwacji.

 

Reżyseria:Zdzisław Derebecki
Obsada:Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Anna Podgórzak, Katarzyna Ulicka-Pyda, Bartosz Budny (gościnnie), Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski
Inspicjent: Hanna Student
Kostiumy:
Natalia Kołodziej


Mayday”,  to jedna z najlepszych komedii autorstwa Ray’a Cooney’a – brytyjskiego komediopisarza, określanego jako mistrza farsy. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw, co wywołuje lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawiają, że „Mayday” od ponad trzydziestu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie.
 


Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Amatorski Ruch Artystyczny Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają do wzięcia udziału w Małym Konkursie Recytatorskim 2018.

 

REGULAMIN KONKURSU:


MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Eliminacje miejskie – Miasto Białogard

27 lutego 2018 r., godz. 10:00

Eliminacje powiatowe – Powiat Białogardzki

22 marca 2018 r., godz. 10:00

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

ul. 1-go Maja 15

tel/fax: 94 311 90 90

e-mail: kultura@bialogard.info 

www.kultura.bialogard.info 

 

 

Mały Konkurs Recytatorski organizowany będzie do etapu rejonowego (powiatowego) wraz z Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim. Jest jego częścią składową i prowadzony jest do stopnia wojewódzkiego.

 

I

1. Konkurs jest imprezą otwartą.

2. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie we właściwym terminie udziału w przeglądzie stopnia najniższego, oraz przygotowanie odpowiedniego repertuaru – zgłoszenia do eliminacji dla Miasta Białogard do dnia 20 lutego 2018 roku w siedzibie CKiSE w Białogardzie; zgłoszenia do eliminacji powiatowych do dnia 15 marca 2018 roku w siedzibie CKiSE w Białogardzie. Eliminacje gminne (przedpowiatowe) należy przeprowadzić w placówkach do dnia 19 lutego 2018r.

3. Zgłoszenie do konkursu odbywa się przez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia we właściwej placówce kulturalno-oświatowej.

 

U W A G A: Nieczytelne i źle wypełnione karty zgłoszeń nie będą przyjmowane przez organizatora szczebla wojewódzkiego. Karta musi zawierać: dokładny adres (z telefonem) wykonawcy lub instytucji patronującej oraz repertuar i czas trwania prezentacji (max. 7 minut).

 

4. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów.

a) środowiskowe – w szkołach, placówkach kulturalnych i oświatowych,

b) przeglądy dzielnicowe dla miasta Szczecina, gminne dla uczestników z terenu

województwa zachodniopomorskiego,

c) przeglądy powiatowe i miejski dla Szczecina,

d) przegląd wojewódzki.

5. Organizator eliminacji szczebla najniższego ma obowiązek przekazania instruktorom i osobom zainteresowanym wzór karty zgłoszenia, a także sprawdzenia prawidłowości jej wypełnienia. Obowiązujący wzór karty zgłoszenia do Małego Konkursu Recytatorskiego do pobrania na stronie: www.zamek.szczecin.pl zakładka Imprezy ARA lub w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

6. Organizator przeglądu powiatowego lub dzielnicowego określa maksymalną ilość wykonawców zakwalifikowanych z eliminacji środowiskowych, gminnych i miejsko-gminnych. Z przeglądów dzielnicowych do miejskiego Komisja kwalifikuje taką ilość wykonawców, jaką określi organizator przeglądu miejskiego. Do przeglądu powiatowego komisja gminna i miejska może premiować maksymalnie 3 osoby bez względu na kategorię wiekową.

Do przeglądu wojewódzkiego Komisja szczebla powiatowego kwalifikuje łącznie 3 osoby

(bez względu na kategorię), a ze szczebla miejskiego (Szczecin) po 3 osoby z każdej kategorii.

7. Repertuar zgłoszony w karcie uczestnictwa nie może być zmieniony w dalszych eliminacjach. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję.

 

II

1. Uczestnicy konkursu występują w trzech kategoriach wiekowych:

kat. I - dzieci klas I  -  III

kat. II - dzieci klas IV – VI

kat. III - dzieci klas VII  i  szkół gimnazjalnych

2. Repertuar uczestników obejmuje dwa wiersze z publikowanej literatury dziecięcej dla recytatorów klas I – III, wiersz i prozę dla recytatorów klas IV - VI i gimnazjów.

Łączny czas wykonania repertuaru nie może przekraczać 7 minut.

Ewidentne przekroczenie czasu prezentacji spowoduje jej przerwanie co jest równoznaczne z dyskwalifikacją uczestnika.

 

III

1. Do oceny prezentacji konkursowych organizator eliminacji powoła Komisję po uzgodnieniu z Zamkiem.

2. W skład Komisji wchodzą fachowcy z dziedziny recytacji, literatury, reżyserii oraz pedagodzy posiadający bogate doświadczenia w pracy w ruchu amatorskim.

3. Komisja Konkursowa dokonuje oceny wg następujących kryteriów:

- dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku),

- interpretacja utworów,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

4. Podstawą do sformułowania werdyktu jest wysłuchanie przez każdego członka Komisji – wszystkich uczestników przeglądu.

5. Decyzja Komisji jest ostateczna i niepodważalna.

6. Każdy uczestnik może wystąpić tylko 1 raz w obecnej edycji konkursu.

7. Organizatorzy przeglądów wszystkich stopni mają obowiązek przygotowania zajęć metodycznych dla uczestników i instruktorów w czasie trwania przeglądu (m.in. warsztaty, konsultacje).

8. Warunki organizacyjne określa bezpośredni organizator poszczególnych eliminacji (np. Akredytacja).

 

 

IV

Organizatorzy, miejsca i terminy przeglądów:

- eliminacje dla Miasta Białogard: 27 lutego 2018r., godz. 10:00, CKiSE,

- przeglądy powiatowe – Powiat Białogardzki: CKiSE,  22 marca 2018 r., godz. 10:00;

 

- przegląd wojewódzki – 7-8 kwietnia 2018r. -  – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

UWAGA: W celu stworzenia jak najlepszej organizacji przeglądu wojewódzkiego, protokół wraz z kartami zgłoszeń zakwalifikowanych uczestników należy przesłać do organizatora 2 tygodnie przed terminem przeglądu wojewódzkiego.

 

 

KARTA ZGŁOSZENIA:

 

 

     (pieczątka instytucji  delegującej)

 

 

KARTA  ZGŁOSZENIA

DO MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

(prosimy o wypełnienie kart pismem drukowanym)

 

 

Województwo..................................................... Miejscowość ..........................................................

1. Imię i nazwisko recytatora ..............................................................................................................

2. Adres domowy z telefonem  ...........................................................................................................

3. Instytucja patronująca (adres z telefonem) .....................................................................................

E-mail:………………………………………………………..

4. Kategoria wiekowa :

    a) kl. I – III

    b) kl. IV – VI

    c) kl. VII i gimnazja

        (niepotrzebne skreślić)

5. Repertuar   (w kolejności  prezentowanych  utworów)

1. .......................................................................................................................czas ...........................

2. .......................................................................................................................czas ...........................

Przypominamy, że w przypadku kategorii wiekowej I – III obowiązują dwa utwory poetyckie.

6. Imię i nazwisko instruktora .............................................................................................................

    tel. kontaktowy: .........................................

U w a g a:

Dla każdego recytatora  obowiązuje osobna karta zgłoszenia.

Do konkursu nie będą przyjmowani recytatorzy zgłoszeni na kartach   ZBIOROWYCH !!!

Oświadczam, że zapoznałam/łem się z regulaminem   przeglądu

 

......................................................... ....................................................

podpis instruktora lub opiekuna podpis uczestnika przeglądu

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu na potrzeby przeprowadzenia Przeglądu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z póź.zm.) w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia Przeglądu oraz w celach promocji przedsięwzięcia.

 

 

 

……..……………………………………….

data i podpis uczestnika przeglądu

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Amatorski Ruch Artystyczny Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają do wzięcia udziału w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora.

 

REGULAMIN:

63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI,  POEZJI ŚPIEWANEJ I TEATRU JEDNEGO AKTORA


Eliminacje dla Miasta Białogard

27 lutego 2018r., godz. 12:00 (po zakończeniu eliminacji MKR)

 

Eliminacje powiatowe – Powiat Białogardzki

22 marca 2018r., godz. 12:00 (po zakończeniu eliminacji MKR)

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

ul. 1-go Maja 15

tel/fax: 94 311 90 90

e-mail: kultura@bialogard.info 

www.kultura.bialogard.info 

 

 

 

Warunki uczestnictwa

Konkurs jest imprezą otwartą – adresowaną do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, pracującej, studentów i dorosłych. 

 

Warunkiem uczestnictwa jest:

- zgłoszenie do 20 lutego udziału w przeglądzie stopnia miejskiego (dla miasta Białogard), a po eliminacjach miejskich zgłoszenie do dnia 15 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie udziału w eliminacjach powiatowych - przygotowanie interpretacji nie prezentowanego wcześniej repertuaru. Eliminacje gminne należy przeprowadzić w Państwa placówkach maksymalnie do dnia 19 lutego 2018r.

 

Repertuar zgłoszony i wykonany w przeglądzie stopnia najniższego nie może być zmieniany w dalszych eliminacjach. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję.

 

Konkurs prowadzony jest w formie czterech turniejów.

 

A. TURNIEJ RECYTATORSKI

Uczestnicy Turnieju Recytatorskiego występują w dwóch kategoriach:

- młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

- dorosłych

Repertuar

Repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach w tym obowiązkowo jeden

utwór pisany prozą.

Uczestnicy zgłaszają do prezentacji 2 utwory (wiersz i prozę). Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.

 

U W A G A:

1. Przeglądy środowiskowe powinny odbywać się w każdej jednostce

administracyjnej (gmina, miasto-gmina, miasto).

Organizatorami są domy, kluby i ośrodki kultury, natomiast w gminach nieposiadających tych placówek – placówki oświatowe.

2. Tematykę 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego określa regulamin wydany przez Zarząd Główny TKT.

 

B. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.

2. Wykonawca jest solistą.

3. Repertuar obejmuje:

- 3 utwory śpiewane

- 1 utwór recytowany.

4. W odniesieniu do repertuaru śpiewanego obowiązują następujące zasady:

- wykonywane mogą być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub w prasie literackiej;

- uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.

5. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie trzeci z tekstem własnym. (Do przeglądów wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest obowiązkowa).

Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

 

6. Do akompaniamentu może być stosowany 1 instrument, mały zespół muzyczny (do 3 osób), bądź wcześniej dokonane nagranie (półplayback).

7. Prezentowanie utworu znanego i posiadającego określony kształt wykonawczy dopuszcza się tylko wówczas, gdy uczestnik opracował nowa własną interpretację.

 

C. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

- uczestnicy turnieju występują bez podziału na kategorie.

- uczestnicy przygotowują spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki.

Turniej Teatrów Jednego Aktora jest przeglądem dorobku i osiągnięć wykonawców poszukujących indywidualnych form wypowiedzi artystycznej, będących wyrazem osobistego zaangażowania w istotne problemy współczesności, kontynuowaniem sztuki narodowej, ludowej i regionalnej – łącznie ze zwyczajami, obrzędami, podaniami, klechdami – zawierającymi elementy teatru. Czas trwania spektaklu nie może przekroczyć 30 minut.

 

D. WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

Zasady:

1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.

2. Repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage

tekstów).

3. Dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego

ze śpiewem, dźwiękiem, ruchem, rekwizytem).

Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

 

U W A G A:

Przekroczenie limitu czasu przez wykonawcę w poszczególnych turniejach może spowodować pominięcie go w ocenie przez Sąd Konkursowy.

Do przeglądu finałowego (wojewódzkiego) jury kwalifikuje: 2 uczestników z Turnieju Recytatorskiego, 2 z Poezji Śpiewanej, 1 z Teatru Jednego Aktora i 1 z Turnieju Wywiedzione ze Słowa.

Komisja wojewódzka kwalifikuje do dalszych etapów Konkursu laureatów poszczególnych Turniejów w liczbie określonej przez ZG TKT regulaminem.

 

Kryteria oceny:

1. Sądy Konkursowe dokonują oceny wg następujących kryteriów:

* dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do

możliwości wykonawczych uczestnika),

* interpretacja utworów,

* kultura słowa,

* ogólny wyraz artystyczny.

 

W Turnieju Wywiedzione ze słowa Sądy Konkursowe uwzględniają ponadto:

* celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, dźwięku, elementów scenografii i innych) wspomagających interpretację,

* kompozycję sceniczną występu.

 

W Turnieju Teatrów Jednego Aktora Sądy Konkursowe uwzględniają również:

* opracowanie dramaturgiczne,

* opracowanie reżyserskie,

* realizację programu (scenografia, muzyka, kompozycja gestu i ruchu scenicznego).

 

W Turnieju Poezji Śpiewanej Sądy Konkursowe uwzględniają także:

* zgodność muzyki z charakterem wiersza,

* muzykalność i warunki głosowe wykonawcy,

* wartości artystyczne muzyki.

 

2. Podstawą do sformułowania werdyktu jest wysłuchanie przez każdego członka Sądu Konkursowego – wszystkich uczestników przeglądu.

 

3. Ostateczny werdykt jest ustalany w drodze wspólnej dyskusji Sądu Konkursowego. W przypadku równego podziału głosów, rozstrzyga głos przewodniczącego.

 

4. Decyzja Sądu jest ostateczna!

 

5. Sąd Konkursowy ma obowiązek uzasadnienia werdyktu ogólnego.

 

6. Uczestnicy mają prawo do zwracania się do Sądu Konkursowego o uzasadnienie oceny swojej prezentacji.

 

Terminy i miejsce eliminacji:

- miejskie (dla miasta Białogard) – CKiSE w Białogardzie, 27 lutego 2018r. Godz. 12:00

- powiatowe – CKiSE w Białogardzie, 22 marca 2018r. Godz. 12:00

- Finał Wojewódzki -28-29.04.2018r. – Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich

 

 

Terminy finałów ogólnopolskich będą podane na stronie www.tkt.art.pl

 

U w a g a: Nieczytelne i źle wypełnione karty zgłoszeń uczestników NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE przez organizatora wojewódzkiego i odsyłane do organizatorów szczebla niższego. Organizator Wojewódzki zastrzega sobie prawo do zmiany terminów przeglądów wojewódzkich.


KARTY ZGŁOSZEŃ DO POSZCZEGÓLNYCH KONKRUSÓW DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na niezwykły koncert trzech tenorów TREVOCI The Tenors. Koncert z okazji Dnia Kobiet odbędzie się 8 marca 2018r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).
Bilety w cenie: 50zł normalny, 40zł dostawki i balkony do nabycia w biurze CKiSE lub Kasie Kina CENTRUM.
   
Rezerwacje telefoniczne: 94 311 90 90, 885 85 65 65. Zarezerwowane bilety należy wykupić w ciągu 5 dni.
Zwiastuny koncertowe:

ZWIASTUN NR 1 
ZWIASTUN NR 2
ZWIASTUN NR 3
ZWIASTUN NR 4
ZWIASTUN NR 5
  
Skład:
VOYTEK SOKO – Sokolnicki
MIKOŁAJ ADAMCZAK
MIŁOSZ GAŁAJ

  
TRE VOCI – Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny „koktajl mołotowa”, którego największym atutem są występy na żywo. Podczas koncertu w Białogardzie zabrzmią największe arie operowe, słynne motywy filmowe, wzruszające melodie i nieśmiertelne hity rozrywkowe, a wszystko to w klasycznych aranżacjach. 
Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus CENTER), Chiang Mai (KAD Theater – Tajlandia), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich) czy Przemyślu (Centrum Kultury Zamek), Krynicy Zdroju.
   
  
   
  
  
  
  
  
  

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Filharmonia Koszalińska im. St. Moniuszki, Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i ProArte Paweł Mielcarek zapraszają na wielki koncert oratoryjno-kantatowy, który odbędzie się 10 marca 2018r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie.

 

W programie:

W. A. Mozart - Requiem KV 626


Wystąpią:

Grażyna Flicińska-Panfil - sopran
Marta Panfil - alt
Paweł Łuczak - tenor
Przemysław Czekała - bas

Chór Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej

Przemysław Pałka - dyrygent

 

 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wystąpi w ramach 10. tournee pomorskiego. Chór istnieje od 1959 roku. Założony przez doktora Jerzego Fischbacha, lekarza i dyrygenta w jednej osobie. Profesor Przemysław Pałka jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru od 1982 roku. Chór tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz innych wyższych uczelni miasta Poznania. Jest ważnym artystycznym elementem macierzystej uczelni, koncertując podczas licznych uroczystości akademickich. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym miasta i kraju. Chór jest laureatem czołowych nagród i wyróżnień konkursów i festiwali chóralnych w Polsce i Europie. Wśród zdobytych trofeów wyróżnić można: Pierwszą nagrodę na Balkan Folk Fest (2013 Bułgaria); Drugą nagrodę i nagrodę "Tomislav Zografski" na festiwalu w Ochrid (2014 Macedonia); Złote dyplomy w kategoriach Muzyka Sakralna, Pop, Folk na XIX Międzynarodowym Konkursie "Chorus Inside Croatia" (2015 Chorwacja); Srebrny dyplom w kategorii Muzyka Sakralna na X Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Rimini (2016 Włochy); Złoty dyplom w kategorii Duże Chóry Mieszane na II Warszawskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Do ostatnich sukcesów Zespołu należy zdobycie I-ego miejsca w kategorii chóry akademickie na III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster”, a także zdobycie Grand Prix oraz Pucharu Rektora Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku za najlepsze wykonanie pieśni o tematyce Pater Noster na tym samym festiwalu. We wrześniu 2017 roku Chór zajął  I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Music and Sea” w Grecji. Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu występował także w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Czechach, Włoszech, Szwecji, Niemczech i Holandii. Podczas swojej działalności artystycznej nagrał 5 płyt, z czego ostatnia została nagrana w  2015 roku. 

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru od 1982 roku jest prof. Przemysław Pałka, który w 2007 roku obchodził Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej z Chórem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 

 

 

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Amatorski Ruch Artystyczny Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają do wzięcia udziału w Małym Konkursie Recytatorskim 2018.

 

REGULAMIN KONKURSU:


MAŁY KONKURS RECYTATORSKI

Eliminacje powiatowe – Powiat Białogardzki

22 marca 2018 r., godz. 10:00

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

ul. 1-go Maja 15

tel/fax: 94 311 90 90

e-mail: kultura@bialogard.info 

www.kultura.bialogard.info 

 

 

Mały Konkurs Recytatorski organizowany będzie do etapu rejonowego (powiatowego) wraz z Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim. Jest jego częścią składową i prowadzony jest do stopnia wojewódzkiego.

 

I

1. Konkurs jest imprezą otwartą.

2. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie we właściwym terminie udziału w przeglądzie stopnia najniższego, oraz przygotowanie odpowiedniego repertuaru – zgłoszenia do eliminacji dla Miasta Białogard do dnia 20 lutego 2018 roku w siedzibie CKiSE w Białogardzie; zgłoszenia do eliminacji powiatowych do dnia 15 marca 2018 roku w siedzibie CKiSE w Białogardzie. Eliminacje gminne (przedpowiatowe) należy przeprowadzić w placówkach do dnia 19 lutego 2018r.

3. Zgłoszenie do konkursu odbywa się przez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia we właściwej placówce kulturalno-oświatowej.

 

U W A G A: Nieczytelne i źle wypełnione karty zgłoszeń nie będą przyjmowane przez organizatora szczebla wojewódzkiego. Karta musi zawierać: dokładny adres (z telefonem) wykonawcy lub instytucji patronującej oraz repertuar i czas trwania prezentacji (max. 7 minut).

 

4. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów.

a) środowiskowe – w szkołach, placówkach kulturalnych i oświatowych,

b) przeglądy dzielnicowe dla miasta Szczecina, gminne dla uczestników z terenu

województwa zachodniopomorskiego,

c) przeglądy powiatowe i miejski dla Szczecina,

d) przegląd wojewódzki.

5. Organizator eliminacji szczebla najniższego ma obowiązek przekazania instruktorom i osobom zainteresowanym wzór karty zgłoszenia, a także sprawdzenia prawidłowości jej wypełnienia. Obowiązujący wzór karty zgłoszenia do Małego Konkursu Recytatorskiego do pobrania na stronie: www.zamek.szczecin.pl zakładka Imprezy ARA lub w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

6. Organizator przeglądu powiatowego lub dzielnicowego określa maksymalną ilość wykonawców zakwalifikowanych z eliminacji środowiskowych, gminnych i miejsko-gminnych. Z przeglądów dzielnicowych do miejskiego Komisja kwalifikuje taką ilość wykonawców, jaką określi organizator przeglądu miejskiego. Do przeglądu powiatowego komisja gminna i miejska może premiować maksymalnie 3 osoby bez względu na kategorię wiekową.

Do przeglądu wojewódzkiego Komisja szczebla powiatowego kwalifikuje łącznie 3 osoby

(bez względu na kategorię), a ze szczebla miejskiego (Szczecin) po 3 osoby z każdej kategorii.

7. Repertuar zgłoszony w karcie uczestnictwa nie może być zmieniony w dalszych eliminacjach. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję.

 

II

1. Uczestnicy konkursu występują w trzech kategoriach wiekowych:

kat. I - dzieci klas I  -  III

kat. II - dzieci klas IV – VI

kat. III - dzieci klas VII  i  szkół gimnazjalnych

2. Repertuar uczestników obejmuje dwa wiersze z publikowanej literatury dziecięcej dla recytatorów klas I – III, wiersz i prozę dla recytatorów klas IV - VI i gimnazjów.

Łączny czas wykonania repertuaru nie może przekraczać 7 minut.

Ewidentne przekroczenie czasu prezentacji spowoduje jej przerwanie co jest równoznaczne z dyskwalifikacją uczestnika.

 

III

1. Do oceny prezentacji konkursowych organizator eliminacji powoła Komisję po uzgodnieniu z Zamkiem.

2. W skład Komisji wchodzą fachowcy z dziedziny recytacji, literatury, reżyserii oraz pedagodzy posiadający bogate doświadczenia w pracy w ruchu amatorskim.

3. Komisja Konkursowa dokonuje oceny wg następujących kryteriów:

- dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów, ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika oraz wieku),

- interpretacja utworów,

- kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

4. Podstawą do sformułowania werdyktu jest wysłuchanie przez każdego członka Komisji – wszystkich uczestników przeglądu.

5. Decyzja Komisji jest ostateczna i niepodważalna.

6. Każdy uczestnik może wystąpić tylko 1 raz w obecnej edycji konkursu.

7. Organizatorzy przeglądów wszystkich stopni mają obowiązek przygotowania zajęć metodycznych dla uczestników i instruktorów w czasie trwania przeglądu (m.in. warsztaty, konsultacje).

8. Warunki organizacyjne określa bezpośredni organizator poszczególnych eliminacji (np. Akredytacja).

 

 

IV

Organizatorzy, miejsca i terminy przeglądów:

- eliminacje dla Miasta Białogard: 27 lutego 2018r., godz. 10:00, CKiSE,

- przeglądy powiatowe – Powiat Białogardzki: CKiSE,  22 marca 2018 r., godz. 10:00;

- przegląd wojewódzki – 7-8 kwietnia 2018r. -  – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

UWAGA: W celu stworzenia jak najlepszej organizacji przeglądu wojewódzkiego, protokół wraz z kartami zgłoszeń zakwalifikowanych uczestników należy przesłać do organizatora 2 tygodnie przed terminem przeglądu wojewódzkiego.

 

 

KARTA ZGŁOSZENIA:

 

 

     (pieczątka instytucji  delegującej)

 

 

KARTA  ZGŁOSZENIA

DO MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

(prosimy o wypełnienie kart pismem drukowanym)

 

 

Województwo..................................................... Miejscowość ..........................................................

1. Imię i nazwisko recytatora ..............................................................................................................

2. Adres domowy z telefonem  ...........................................................................................................

3. Instytucja patronująca (adres z telefonem) .....................................................................................

E-mail:………………………………………………………..

4. Kategoria wiekowa :

    a) kl. I – III

    b) kl. IV – VI

    c) kl. VII i gimnazja

        (niepotrzebne skreślić)

5. Repertuar   (w kolejności  prezentowanych  utworów)

1. .......................................................................................................................czas ...........................

2. .......................................................................................................................czas ...........................

Przypominamy, że w przypadku kategorii wiekowej I – III obowiązują dwa utwory poetyckie.

6. Imię i nazwisko instruktora .............................................................................................................

    tel. kontaktowy: .........................................

U w a g a:

Dla każdego recytatora  obowiązuje osobna karta zgłoszenia.

Do konkursu nie będą przyjmowani recytatorzy zgłoszeni na kartach   ZBIOROWYCH !!!

Oświadczam, że zapoznałam/łem się z regulaminem   przeglądu

 

......................................................... ....................................................

podpis instruktora lub opiekuna podpis uczestnika przeglądu

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu na potrzeby przeprowadzenia Przeglądu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z póź.zm.) w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia Przeglądu oraz w celach promocji przedsięwzięcia.

 

 

 

……..……………………………………….

data i podpis uczestnika przeglądu

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Amatorski Ruch Artystyczny Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zapraszają do wzięcia udziału w 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora.

 

REGULAMIN:

63. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI,  POEZJI ŚPIEWANEJ I TEATRU JEDNEGO AKTORA

 

Eliminacje powiatowe – Powiat Białogardzki

22 marca 2018r., godz. 12:00 (po zakończeniu eliminacji MKR)

 

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

ul. 1-go Maja 15

tel/fax: 94 311 90 90

e-mail: kultura@bialogard.info 

www.kultura.bialogard.info 

 

 

 

Warunki uczestnictwa

Konkurs jest imprezą otwartą – adresowaną do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, pracującej, studentów i dorosłych. 

 

Warunkiem uczestnictwa jest:

- zgłoszenie do 20 lutego udziału w przeglądzie stopnia miejskiego (dla miasta Białogard), a po eliminacjach miejskich zgłoszenie do dnia 15 marca 2018 roku w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie udziału w eliminacjach powiatowych - przygotowanie interpretacji nie prezentowanego wcześniej repertuaru. Eliminacje gminne należy przeprowadzić w Państwa placówkach maksymalnie do dnia 19 lutego 2018r.

 

Repertuar zgłoszony i wykonany w przeglądzie stopnia najniższego nie może być zmieniany w dalszych eliminacjach. Wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję.

 

Konkurs prowadzony jest w formie czterech turniejów.

 

A. TURNIEJ RECYTATORSKI

Uczestnicy Turnieju Recytatorskiego występują w dwóch kategoriach:

- młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

- dorosłych

Repertuar

Repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach w tym obowiązkowo jeden

utwór pisany prozą.

Uczestnicy zgłaszają do prezentacji 2 utwory (wiersz i prozę). Łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.

 

U W A G A:

1. Przeglądy środowiskowe powinny odbywać się w każdej jednostce

administracyjnej (gmina, miasto-gmina, miasto).

Organizatorami są domy, kluby i ośrodki kultury, natomiast w gminach nieposiadających tych placówek – placówki oświatowe.

2. Tematykę 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego określa regulamin wydany przez Zarząd Główny TKT.

 

B. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ

1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.

2. Wykonawca jest solistą.

3. Repertuar obejmuje:

- 3 utwory śpiewane

- 1 utwór recytowany.

4. W odniesieniu do repertuaru śpiewanego obowiązują następujące zasady:

- wykonywane mogą być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub w prasie literackiej;

- uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.

5. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie trzeci z tekstem własnym. (Do przeglądów wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest obowiązkowa).

Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut.

 

6. Do akompaniamentu może być stosowany 1 instrument, mały zespół muzyczny (do 3 osób), bądź wcześniej dokonane nagranie (półplayback).

7. Prezentowanie utworu znanego i posiadającego określony kształt wykonawczy dopuszcza się tylko wówczas, gdy uczestnik opracował nowa własną interpretację.

 

C. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA

- uczestnicy turnieju występują bez podziału na kategorie.

- uczestnicy przygotowują spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki.

Turniej Teatrów Jednego Aktora jest przeglądem dorobku i osiągnięć wykonawców poszukujących indywidualnych form wypowiedzi artystycznej, będących wyrazem osobistego zaangażowania w istotne problemy współczesności, kontynuowaniem sztuki narodowej, ludowej i regionalnej – łącznie ze zwyczajami, obrzędami, podaniami, klechdami – zawierającymi elementy teatru. Czas trwania spektaklu nie może przekroczyć 30 minut.

 

D. WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

Zasady:

1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.

2. Repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage

tekstów).

3. Dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego

ze śpiewem, dźwiękiem, ruchem, rekwizytem).

Czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

 

U W A G A:

Przekroczenie limitu czasu przez wykonawcę w poszczególnych turniejach może spowodować pominięcie go w ocenie przez Sąd Konkursowy.

Do przeglądu finałowego (wojewódzkiego) jury kwalifikuje: 2 uczestników z Turnieju Recytatorskiego, 2 z Poezji Śpiewanej, 1 z Teatru Jednego Aktora i 1 z Turnieju Wywiedzione ze Słowa.

Komisja wojewódzka kwalifikuje do dalszych etapów Konkursu laureatów poszczególnych Turniejów w liczbie określonej przez ZG TKT regulaminem.

 

Kryteria oceny:

1. Sądy Konkursowe dokonują oceny wg następujących kryteriów:

* dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do

możliwości wykonawczych uczestnika),

* interpretacja utworów,

* kultura słowa,

* ogólny wyraz artystyczny.

 

W Turnieju Wywiedzione ze słowa Sądy Konkursowe uwzględniają ponadto:

* celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, dźwięku, elementów scenografii i innych) wspomagających interpretację,

* kompozycję sceniczną występu.

 

W Turnieju Teatrów Jednego Aktora Sądy Konkursowe uwzględniają również:

* opracowanie dramaturgiczne,

* opracowanie reżyserskie,

* realizację programu (scenografia, muzyka, kompozycja gestu i ruchu scenicznego).

 

W Turnieju Poezji Śpiewanej Sądy Konkursowe uwzględniają także:

* zgodność muzyki z charakterem wiersza,

* muzykalność i warunki głosowe wykonawcy,

* wartości artystyczne muzyki.

 

2. Podstawą do sformułowania werdyktu jest wysłuchanie przez każdego członka Sądu Konkursowego – wszystkich uczestników przeglądu.

 

3. Ostateczny werdykt jest ustalany w drodze wspólnej dyskusji Sądu Konkursowego. W przypadku równego podziału głosów, rozstrzyga głos przewodniczącego.

 

4. Decyzja Sądu jest ostateczna!

 

5. Sąd Konkursowy ma obowiązek uzasadnienia werdyktu ogólnego.

 

6. Uczestnicy mają prawo do zwracania się do Sądu Konkursowego o uzasadnienie oceny swojej prezentacji.

 

Terminy i miejsce eliminacji:

- miejskie (dla miasta Białogard) – CKiSE w Białogardzie, 27 lutego 2018r. Godz. 12:00

- powiatowe – CKiSE w Białogardzie, 22 marca 2018r. Godz. 12:00

- Finał Wojewódzki -28-29.04.2018r. – Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich

 

 

Terminy finałów ogólnopolskich będą podane na stronie www.tkt.art.pl

 

U w a g a: Nieczytelne i źle wypełnione karty zgłoszeń uczestników NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE przez organizatora wojewódzkiego i odsyłane do organizatorów szczebla niższego. Organizator Wojewódzki zastrzega sobie prawo do zmiany terminów przeglądów wojewódzkich.


KARTY ZGŁOSZEŃ DO POSZCZEGÓLNYCH KONKRUSÓW DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zaprasza na Koncert Charytatywny POLSKIEJ ORKIESTRY LEKARZY. 

Koncert odbędzie się 20 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).

Szczegóły wkrótce


Stowarzyszenie Polska Orkiestra Lekarzy powstało w 2010 roku w Poznaniu. Obecnie w skład orkiestry wchodzi ponad 130 Muzyków: lekarzy, studentów uczelni medycznych oraz przyjaciół z całej Polski. Muzycy spotykają się 1-2 razy w roku celem wspólnego wykonania koncertu charytatywnego w jednym z miast Polski. Koncerty odbyły się m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Pile, Wrocławiu. 

 

Lekarze wchodzący w skład zespołu posiadają różne specjalności (internista, laryngolog, chirurg, chirurg dziecięcy, anestezjolog, chirurg naczyniowy, transfuzjolog, kardiolog, radiolog, hematolog, lekarz rodzinny, chirurg onkolog, neonatolog, lekarze dentyści, okulista, pediatra, lekarz medycyny ratunkowej, lekarze stażyści i wiele innych) oraz pochodzą z różnych miast Polski (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Opole, Białystok, Kraków, Nowy Targ, Katowice, Gliwice, Wrocław, Szczecin, Piła, Ostrów Wlkp, Łódź, Olsztyn, Zielona Góra i inne). Jednocześnie oprócz wykonywania zawodu lekarza łączy ich jeszcze jedno - pasja wspólnego muzykowania. Każdy z członków orkiestry posiada umiejętność gry na instrumencie symfonicznym, a niektórzy z nich są dodatkowo absolwentami wyższych uczelni muzycznych i wykonują dwa zawody równocześnie. Lekarze wchodzący w skład zespołu uczestniczą często w analogicznych projektach w Europie i na świecie- są członkami Europejskiej Orkiestry Lekarzy i Światowej Orkiestry Lekarzy, grywając w najznakomitszych salach koncertowych Europy i Świata.

www.polskaorkiestralekarzy.pl

 

BIURO ORGANIZACYJNE STOWARZYSZENIA POL W POZNANIU:

Elżbieta Czechowska - prezes POL
Grzegorz Matusiak - viceprezes POL
Agnieszka Góralska - członek Zarządu
Zuzanna Pytel - skarbnik
Paweł Mielcarek - koordynator i organizator koncertów