NASZA MISJA TO KULTURA

REPERTUAR KINA

Od 16 marca
JASKINIOWIEC
Od 16 marca
[PREMIERA] PITBULL: OSTATNI PIES
Od 23 marca
PITBULL: OSTATNI PIES
Od 03 kwietnia
PITBULL: OSTATNI PIES
Od 06 kwietnia
KOBIETA SUKCESU
Biuletyn Informacji Publicznej
WZOROWO ZAPROJEKTOWANE - wystawa
07 marca 2018
Dyrektor Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie Paweł Wiśniewski wraz z Dyrektorem Instytutu Wzornictwa dr hab. Katarzyną Radecką, prof. nadzw. zapraszają na wystawę prac Studentów Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej pt. „WZOROWO ZAPROJEKTOWANE”.

wernisaż odbędzie się
13 marca 2018 r. o godzinie 17:00
w Galerii Sztuki CKiSE
/ul. 1 Maja 15, Białogard/

wystawa czynna
14-30.03.2018 r.
poniedziałek - środa 8-16
czwartek 8-17
piątek 8-16

przeczytaj więcej
REQUIEM W. A. Mozart - koncert 10 marca
22 lutego 2018

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, Filharmonia Koszalińska im. St. Moniuszki, Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i ProArte Paweł Mielcarek zapraszają na wielki koncert oratoryjno-kantatowy, który odbędzie się 10 marca 2018r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie.

W programie:

W. A. Mozart - Requiem KV 626

wystąpią:

Grażyna Flicińska-Panfil - sopran
Marta Panfil - alt
Paweł Łuczak - tenor
Przemysław Czekała - bas

 

Chór Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej
Przemysław Pałka - dyrygent

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

przeczytaj więcej
LIMBOSKI vs DAVID BOWIE - koncert
21 lutego 2018

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na koncert z cyklu "Słuchaj więcej".

20 kwietnia 2018r. o godzinie 19 na scenie CKiSE z repertuarem Davida Bowie zmierzy się LIMBOSKI.

bilety:

- 20 zł - normalny

- 15 zł - dostawka lub balkon

Rezerwacja i sprzedaż w biurze CKISE przy ul 1 Maja 15.

tel.: 885 85 65 65 lub 94 311 90 90

Rezerwację należy wykupić w ciągu 5 dni.

SŁUCHAJ WIĘCEJ to nowy ogólnopolski cykl koncertowy prezentujący zmagania artystów z repertuarem swoich muzycznych idoli. W trakcie pierwszej edycji Limboski zmierzy się z twórczością Davida Bowie’go, Artysta zaprezentuje również swoje autorskie utwory.

przeczytaj więcej
„NOWY DON KISZOT czyli sto szaleństw” Stanisław Moniuszko
16 lutego 2018

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz BIAŁOGARDZKI UNIWERSYTET III WIEKU prowadzony przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „FABRYKA” zapraszają na bezpłatny pokaz nagranego spektaklu

„NOWY DON KISZOT czyli sto szaleństw” Stanisław Moniuszko

Krotochwila w trzech aktach do słów Aleksandra Fredry. Prapremiera pełnej, oryginalnej wersji opracowanej przez dr Andrzeja Wolańskiego i dr Grzegorza Wierzbę.

Pokaz odbędzie się 26 lutego (poniedziałek) o godzinie 10:30 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie (wejście od ul. Grunwaldzkiej)

wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona

przeczytaj więcej
Wietnam i Meksyk - spotkanie międzynarodowe
13 lutego 2018

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Białogardzki Uniwersytet III Wieku zapraszają na spotkanie i prezentacje dotyczące Wietnamu i Meksyku. 

Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godzinie 9:00 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

Spotkanie poprowadzą wolontariuszki z Wietnamu i Meksyku, które prowadzą warsztaty językowe w ramach Euroweek w Polsce. Tłumaczeniem zajmie się p. Kamila Mosicka, która prowadzi zajęcia nauki języka angielskiego ze słuchaczami Białogardzkiego Uniwersytetu III Wieku.

Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona.

 

 

 

 

 

 

"Historia o Królu Dawidzie" - spektakl teatru W Bramie
12 lutego 2018

Parafia pw. Narodzenia NMP w Białogardzie, Teatr w Bramie oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na przedstawienie słowno-muzyczne w oparciu o Pismo Święte Starego Testamentu i psalmy w parafrazie Jana Kochanowskiego pt. "HISTORIA O KRÓLU DAWIDZIE".

Przedstawienie odbędzie się 24 lutego 2018r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie (przy Placu Wolności). 

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 

 

 

 

 


 

przeczytaj więcej
78. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir i do Kazachstanu
02 lutego 2018

Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński oraz Prezes Związku Sybiraków w Białogardzie Stanisław Styczyński serdecznie zapraszają w sobotę 10 lutego 2018r. na obchody 78. rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Sybir i do Kazachstanu.

Program uroczystości:
godz. 11:00 - msza święta w intencji zesłańców, ich rodzin i za Ojczyznę w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Po mszy świętej będzie podstawiony autobus.

godz. 12:00 - uroczystości pod Krzyżem Sybiraków na cmentarzu w Pękaninie:
- przemówienie Prezesa Związku Sybiraków w Białogardzie;
- złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem;
- przemówienie Burmistrza Białogardu.

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
19 stycznia 2018

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "Światłem malowane" autorstwa Andrzeja Świrko.

Wernisaż odbędzie się 31 stycznia 2018r. o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie przy ul. 1 Maja 15. Wystawa czynna będzie do 23 lutego.
Wstęp wolny.

o wystawie:

Fotografia krajoznawcza, to wtórna moja pasja, w stosunku do tej pierwotnej, najstarszej i najgłębszej, jaką jest niczym nie skrępowany kontakt z naturą. Dzisiaj jestem szczęśliwym człowiekiem, mieszkając bowiem w pięknym otoczeniu Pojezierza Drawskiego mogę się w czasie wolnym oddawać tym wszystkim zajęciom, które ukochałem. 
Urodziłem się i wychowałem w mieście, ale zawsze szukałem, choćby podświadomie, kontaktu z przyrodą. Początkowo były to wyprawy na obrzeża Białogardu. Dzięki kolegom z Kołobrzeskiego Przedmieścia dobrze poznałem wspaniałe leśne tereny nad Parsętą, aż po Rościno, Podborsko, Byszyno. 
Konsekwencją mojej pasji były studia na Uniwersytecie Poznańskim. Ukończyłem geografię ze specjalnością hydrografia. Krótki kontakt z pracą w Biurze Projektów, często praca w terenie, a następnie wieloletnia w Klubie Osiedlowym – idealna praca połączona z możliwością rozwijania swoich pasji i przekazywania ich innym. W ramach pracy zawodowej pojawiło się nowe wyzwanie – fotografia. Początkowo jako konieczność, ponieważ „zmuszony” zostałem poprowadzić kółko fotograficzne za osobę, która z tego zrezygnowała. Obowiązek przekształcił się w pasję, którą z różnym natężeniem rozwijam do dzisiaj. 
Upajanie się przyrodą przekształciło się w jej rejestrowanie, początkowo za pomocą najszlachetniejszej formy jaką jest fotografia czarno – biała, później pojawił się kolor. Chciałem zachować to piękno nie tylko na mój użytek, ale również i dla innych. Stąd pojawiły się wędrowne obozy fotograficzne, plenery, wystawy. Wszystko to pod egidą Klubu Osiedlowego Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Białogardzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, którego byłem długoletnim prezesem. 

przeczytaj więcej
TRE VOCI na Dzień Kobiet
18 stycznia 2018
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na niezwykły koncert trzech tenorów TRE VOCI The Tenors. Koncert z okazji Dnia Kobiet odbędzie się 8 marca 2018r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).
Bilety w cenie: 50zł normalny, 40zł dostawki i balkony do nabycia w biurze CKiSE lub Kasie Kina CENTRUM.
   
Rezerwacje telefoniczne: 94 311 90 90, 885 85 65 65. Zarezerwowane bilety należy wykupić w ciągu 5 dni.
Zwiastuny koncertowe:

  
przeczytaj więcej
26. finał WOŚP w Białogardzie
11 stycznia 2018

 

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra tradycyjnie Białogard.

Można wesprzeć zbiórkę. Organizatorzy zbierają cenne fanty, które zostaną przekazane na licytację. Można je przynosić do Biura Centrum Kultury i Spotkań Europejskich przy ul. 1-go Maja 15.

Impreza wspierająca zbiórkę pieniędzy rozpocznie się o godzinie 17 w hali widowiskowo-sportowej białogardzkiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grunwaldzkiej. Wystąpią białogardzcy wokaliści i tancerze. Dochód z licytacji przedmiotów i usług trafi do puszki orkiestry.
Imprezę o godzinie 20:00 zakończy światełko do nieba.
Przy wejściu do hali można będzie wrzucić swój datek do puszki.
Prócz tego Zarząd Rejonowy LOK zaprosi do zabawy w rzucanie do celu, będzie elektroniczna strzelnica, pokazy ratownictwa itp.

Wystąpią m.in.:
Jola Tubielewicz
zespół wokalny G91 z CKiSE
tancerze Szkoły Tańca Top Toys

Wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury
Izabela Budnik
Ola Januszewska
Klaudia Barska

26. finał WOŚP organizowany jest dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.
Białogardzki sztab WOŚP działa przy Młodzieżowej Radzie Miasta w Urzędzie Miasta Białogard.

 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI