NASZA MISJA TO KULTURA

Biuletyn Informacji Publicznej
ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
19 stycznia 2018

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "Światłem malowane" autorstwa Andrzeja Świrko.

Wernisaż odbędzie się 31 stycznia 2018r. o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie przy ul. 1 Maja 15. Wystawa czynna będzie do 23 lutego.
Wstęp wolny.

o wystawie:

Fotografia krajoznawcza, to wtórna moja pasja, w stosunku do tej pierwotnej, najstarszej i najgłębszej, jaką jest niczym nie skrępowany kontakt z naturą. Dzisiaj jestem szczęśliwym człowiekiem, mieszkając bowiem w pięknym otoczeniu Pojezierza Drawskiego mogę się w czasie wolnym oddawać tym wszystkim zajęciom, które ukochałem. 
Urodziłem się i wychowałem w mieście, ale zawsze szukałem, choćby podświadomie, kontaktu z przyrodą. Początkowo były to wyprawy na obrzeża Białogardu. Dzięki kolegom z Kołobrzeskiego Przedmieścia dobrze poznałem wspaniałe leśne tereny nad Parsętą, aż po Rościno, Podborsko, Byszyno. 
Konsekwencją mojej pasji były studia na Uniwersytecie Poznańskim. Ukończyłem geografię ze specjalnością hydrografia. Krótki kontakt z pracą w Biurze Projektów, często praca w terenie, a następnie wieloletnia w Klubie Osiedlowym – idealna praca połączona z możliwością rozwijania swoich pasji i przekazywania ich innym. W ramach pracy zawodowej pojawiło się nowe wyzwanie – fotografia. Początkowo jako konieczność, ponieważ „zmuszony” zostałem poprowadzić kółko fotograficzne za osobę, która z tego zrezygnowała. Obowiązek przekształcił się w pasję, którą z różnym natężeniem rozwijam do dzisiaj. 
Upajanie się przyrodą przekształciło się w jej rejestrowanie, początkowo za pomocą najszlachetniejszej formy jaką jest fotografia czarno – biała, później pojawił się kolor. Chciałem zachować to piękno nie tylko na mój użytek, ale również i dla innych. Stąd pojawiły się wędrowne obozy fotograficzne, plenery, wystawy. Wszystko to pod egidą Klubu Osiedlowego Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Białogardzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, którego byłem długoletnim prezesem. 

przeczytaj więcej
TRE VOCI na Dzień Kobiet
18 stycznia 2018
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na niezwykły koncert trzech tenorów TRE VOCI The Tenors. Koncert z okazji Dnia Kobiet odbędzie się 8 marca 2018r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej).
Bilety w cenie: 50zł normalny, 40zł dostawki i balkony do nabycia w biurze CKiSE lub Kasie Kina CENTRUM.
   
Rezerwacje telefoniczne: 94 311 90 90, 885 85 65 65. Zarezerwowane bilety należy wykupić w ciągu 5 dni.
Zwiastuny koncertowe:

  
przeczytaj więcej
26. finał WOŚP w Białogardzie
11 stycznia 2018

 

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra tradycyjnie Białogard.

Można wesprzeć zbiórkę. Organizatorzy zbierają cenne fanty, które zostaną przekazane na licytację. Można je przynosić do Biura Centrum Kultury i Spotkań Europejskich przy ul. 1-go Maja 15.

Impreza wspierająca zbiórkę pieniędzy rozpocznie się o godzinie 17 w hali widowiskowo-sportowej białogardzkiego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grunwaldzkiej. Wystąpią białogardzcy wokaliści i tancerze. Dochód z licytacji przedmiotów i usług trafi do puszki orkiestry.
Imprezę o godzinie 20:00 zakończy światełko do nieba.
Przy wejściu do hali można będzie wrzucić swój datek do puszki.
Prócz tego Zarząd Rejonowy LOK zaprosi do zabawy w rzucanie do celu, będzie elektroniczna strzelnica, pokazy ratownictwa itp.

Wystąpią m.in.:
Jola Tubielewicz
zespół wokalny G91 z CKiSE
tancerze Szkoły Tańca Top Toys

Wokalistki z Młodzieżowego Domu Kultury
Izabela Budnik
Ola Januszewska
Klaudia Barska

26. finał WOŚP organizowany jest dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.
Białogardzki sztab WOŚP działa przy Młodzieżowej Radzie Miasta w Urzędzie Miasta Białogard.

 

Przegląd Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków
10 stycznia 2018

10 stycznia w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek dla Przedszkolaków. W konkursie wzięło udział blisko 200 wykonawców w 11 zespołach. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe. W kategorii 3-4 lata jury w składzie: ks. dr Eugeniusz Kaczor, Iwona Barska-Dudzicz i Paweł Mielcarek wyróżniło tytułem laureata Zespół Pszczółki z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Białogardzie. W kategorii 5-6 lat zwyciężył zespół Kajtusie z Niepublicznego Przedszkola Kajtek. Wszystkim uczestnikom i osobom przygotowującym występy wokalne dziękujemy i gratulujemy.

MAYDAY - przebojowa komedia kryminalna
03 stycznia 2018

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie zapraszają na przebojową komedię kryminalną brytyjskiego komediopisarza pt. "MAYDAY".

Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej CKiSE (wejście od ul. Grunwaldzkiej) 3 lutego 2018r. o godz. 19:00.

Bilety w cenie: 30zł normalny, 25zł dostawki i balkony do nabycia w kasie biura CKiSE lub kasie Kina CENTRUM.

Rezerwacje telefoniczne pod numerami: 885 85 65 65 lub 94 311 90 90.

Rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od daty dokonania rezerwacji.

 

Reżyseria:Zdzisław Derebecki
Obsada:Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Anna Podgórzak, Katarzyna Ulicka-Pyda, Bartosz Budny (gościnnie), Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski
Inspicjent: Hanna Student
Kostiumy:
Natalia Kołodziej

przeczytaj więcej
FERIE ZIMOWE 2018
02 stycznia 2018

Ruszyliśmy z zapisami dzieci na zajęcia feryjne 2018. Szczegóły w kalendarzu imprez. Zapisy można dokonać osobiście w biurze CKiSE przy ul. 1 Maja 15, bądź telefonicznie: 94 311 90 90.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponad 14 tys. złotych dla małej Nikoli
30 grudnia 2017

Dziękujemy. 29 grudnia podczas VII Charytatywnego Koncertu Bożonarodzeniowego w Białogardzie zebraliśmy dla 4-letniej Nikoli z Białogardu 14.343,82 zł (w tym 2.000 zł wsparcia od Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej) oraz 5 Euro. Pieniądze przekazane będą za pośrednictwem Caritas na leczenie dziewczynki. Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili się do tej kwoty. Dziękujemy wykonawcom, partnerom, darczyńcom, sponsorom, patronom medialnym... wszystkim, którzy pomogli w organizacji koncertu. Małej Nikoli życzymy dużo zdrowia.

 

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

Wystąpili:

gospodarz koncertu: Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto 

oraz

Zespół G91 z CKISE w Białogardzie
Schola Parafii pw. NNMP
Jola Tubielewicz z zespołem
Klaudia Barska

Kwintet Instrumentalny The Thieves z Koszalina

Iwona Barska-Dudzicz - przygotowanie Zespołu G91
Mirosław Gałęski - pianino
Paweł Mielcarek – dyrygent, kierownik artystyczny koncertu

Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto działa od 2011r. Od samego początku wraz z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie jest organizatorem corocznych koncertów bożonarodzeniowych. Od 2014r. koncerty mają charakter charytatywny. W tym roku zebrane pieniądze pomogą w leczeniu 4-letniej Nikoli - mieszkanki Białogardu, która choruje na przewlekłą niewydolność nerek V stopnia spowodowaną torbielowatością nerek. Nikola ma także rozstrzeń lewej komory serca z upośledzoną kurczliwością, nadciśnienie tętnicze oraz stwardnienie guzowate. Niestety po rezonansie uwidoczniono także guzek podwyściółkowy w trzonie prawej komory bocznej mózgu. Dializowana jest otrzewnowo w warunkach domowych. Oczekuje obecnie na przeszczep nerki. Leczenie przygotowawcze jest bardzo drogie, na które rodziny nie stać. O chorobie Nikoli rodzice dowiedzieli się dwa dni przed porodem. Po porodzie zostali skierowani do Szczecina na Odział Nefrologii Dziecięcej, gdzie odbyła się dalsza diagnostyka. Do trzeciego roku życia leczona była objawowo, po ukończeniu trzech lat Nikola zaczęła dializę otrzewnową i została wpisana na listę oczekujących na przeszczep. 

Koncertowi towarzyszyły licytacje i zbiórka pieniędzy na leczenie 4-letniej Nikoli Zjawionej z Białogardu.

Podarunek do licytacji na tegoroczny koncert, inko grafię Pałacu Prezydenckiego w Warszawie przekazał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Praca zlicytowana została za 1.600 zł.

Partnerem akcji charytatywnej była Caritas Polska Diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Patronat honorowy nad koncertem objął JE Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak. 

Wesołych Świąt
22 grudnia 2017

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy zespół Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie


 

 

22 grudnia biuro nieczynne
21 grudnia 2017

Informujemy,  że w dniu 22 grudnia 2017 roku biuro Centrum Kultury i Spotkań Europejskich będzie nieczynne. Kasa Kina Centrum czynna będzie zgodnie z regulaminem na 45 minut przed seansem. Zapraszamy do kina. 

ZAPROSZENIE NA KONCERT BOŻONARODZENIOWY
19 grudnia 2017

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto  zapraszają na:

VII Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 29 grudnia 2017r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie (przy Placu Wolności).

W koncercie udział wezmą: 

Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto
Zespół G91
Kwintet Instrumentalny The Thieves z Koszalina
Schola Parafii pw. NNMP
Jola Tubielewicz - finalistka programu Must Be The Music
Klaudia Barska

Iwona Barska-Dudzicz - przygotowanie Zespołu G91
Mirosław Gałęski - fortepian
Paweł Mielcarek - dyrygent 

 

 

przeczytaj więcej
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI