NASZA MISJA TO KULTURA

REPERTUAR KINA

Od 21 października
WSZYSCY MOI MĘŻCZYŹNI
Od 21 października
LEGO® NINJAGO: FILM w 2D dubbing
Od 27 października
TARAPATY
Od 27 października
KRUCYFIKS
Od 03 listopada
POTWORNA RODZINKA 2D dubbing
Od 03 listopada
POTWORNA RODZINKA 3D dubbing
Od 03 listopada
ACH ŚPIJ KOCHANIE
Biuletyn Informacji Publicznej

VI Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy

W 2016 r. podczas koncertu odbędzie się aukcja, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie młodego białogardzianina Jakuba Dziwiora. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego i rdzenia kręgowego (zespół Arnolda-Chiariego typu II  popularnie nazywanym rozszczepem kręgosłupa). Po urodzeniu - 3,5 miesiąca w stanie bardzo ciężkim walczył o życie na OIOM-ie w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przeszedł kilka  operacji mózgu, rdzenia i strun głosowych, porażonych  na skutek wodogłowia. W grudniu 2012 roku po dziesięciu latach usunięto  mu rurkę tracheotomijną, która dotychczas umożliwiała mu oddychanie.  Dzięki wieloletniej rehabilitacji Jakub mówi i obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Wcześniej zaś przez kilka lat chodził przy balkoniku. W 2015 i 2016 roku przeszedł ponownie kilka operacji  chirurgicznych  i neurochirurgicznych w Polsce, które nie przyniosły spodziewanych efektów, znacznie osłabiły jego umiejętność samodzielnego poruszania się. Mimo rehabilitacji znacznie pogłębiła się skolioza, która w tej chwili zagraża jego życiu (uciśnięte i przemieszczone są organy wewnętrzne, pomniejszona pojemność i wydolność  płuc). Konieczna jest operacja w Klinice u profesora Gloriana w Paryżu, na którą kierują Jakuba lekarze, przywracając mu również nadzieję na samodzielne stanie i poruszanie się. Aktualnie trwa rehabilitacja w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „STOCER” w Warszawie, która przygotowuje go do operacji za granicą.  

 

Podczas aukcji odbędzie się licytacja przedmiotów i usług firm z Białogardu, Koszalina, Słupska i okolic.

W projekcie udział bierze także Caritas Polska, która wspomaga finansowo ww. dzieło oraz Pierwsza Dama Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda, która przekazuje na licytację także podarunek od siebie. 

W tym roku będzie do licytacji sporo voucherów i przedmiotów przekazanych od Ludzi Dobrej Woli, będziemy zbierać także środki finansowe do skarbonek ustawionych przy wyjściach z kościoła. Jak co roku liczymy na hojność i obecność mieszkańców Białogardu.

W koncercie można będzie usłyszeć przepiękne polskie, tradycyjne kolędy i zagraniczne utwory bożonarodzeniowe.

Patronat honorowy nad koncertem objął tradycyjnie JE Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak.

data dodania: 2016-12-12


< -- Powrót do strony głównej