NASZA MISJA TO KULTURA

REPERTUAR KINA

Od 16 marca
JASKINIOWIEC
Od 16 marca
[PREMIERA] PITBULL: OSTATNI PIES
Od 23 marca
PITBULL: OSTATNI PIES
Od 03 kwietnia
PITBULL: OSTATNI PIES
Od 06 kwietnia
KOBIETA SUKCESU
Biuletyn Informacji Publicznej

VI Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy

W 2016 r. podczas koncertu odbędzie się aukcja, z której całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie młodego białogardzianina Jakuba Dziwiora. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego i rdzenia kręgowego (zespół Arnolda-Chiariego typu II  popularnie nazywanym rozszczepem kręgosłupa). Po urodzeniu - 3,5 miesiąca w stanie bardzo ciężkim walczył o życie na OIOM-ie w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Przeszedł kilka  operacji mózgu, rdzenia i strun głosowych, porażonych  na skutek wodogłowia. W grudniu 2012 roku po dziesięciu latach usunięto  mu rurkę tracheotomijną, która dotychczas umożliwiała mu oddychanie.  Dzięki wieloletniej rehabilitacji Jakub mówi i obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Wcześniej zaś przez kilka lat chodził przy balkoniku. W 2015 i 2016 roku przeszedł ponownie kilka operacji  chirurgicznych  i neurochirurgicznych w Polsce, które nie przyniosły spodziewanych efektów, znacznie osłabiły jego umiejętność samodzielnego poruszania się. Mimo rehabilitacji znacznie pogłębiła się skolioza, która w tej chwili zagraża jego życiu (uciśnięte i przemieszczone są organy wewnętrzne, pomniejszona pojemność i wydolność  płuc). Konieczna jest operacja w Klinice u profesora Gloriana w Paryżu, na którą kierują Jakuba lekarze, przywracając mu również nadzieję na samodzielne stanie i poruszanie się. Aktualnie trwa rehabilitacja w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „STOCER” w Warszawie, która przygotowuje go do operacji za granicą.  

 

Podczas aukcji odbędzie się licytacja przedmiotów i usług firm z Białogardu, Koszalina, Słupska i okolic.

W projekcie udział bierze także Caritas Polska, która wspomaga finansowo ww. dzieło oraz Pierwsza Dama Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda, która przekazuje na licytację także podarunek od siebie. 

W tym roku będzie do licytacji sporo voucherów i przedmiotów przekazanych od Ludzi Dobrej Woli, będziemy zbierać także środki finansowe do skarbonek ustawionych przy wyjściach z kościoła. Jak co roku liczymy na hojność i obecność mieszkańców Białogardu.

W koncercie można będzie usłyszeć przepiękne polskie, tradycyjne kolędy i zagraniczne utwory bożonarodzeniowe.

Patronat honorowy nad koncertem objął tradycyjnie JE Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak.

data dodania: 2016-12-12


< -- Powrót do strony głównej