NASZA MISJA TO KULTURA

REPERTUAR KINA

Od 21 kwietnia
READY PLAYER ONE w 2D DUB
Od 21 kwietnia
READY PLAYER ONE w 3D DUB
Od 21 kwietnia
READY PLAYER ONE w 2D napisy
Od 27 kwietnia
TWARZ
Od 27 kwietnia
TOMB RAIDER 2D DUBBING
Biuletyn Informacji Publicznej

W piątek spotkanie z malarstwem Krzysztofa Iwina

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Iwina, absolwenta gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wernisaż odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 17 w Galerii Sztuki CKiSE przy ul. 1 Maja 15 w Białogardzie.

Wystawa czynna będzie do 4 maja.

Krzysztof Iwin

Ukończył studia w II Pracowni Malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego.

Pracę dyplomową z malarstwa i rysunku obronił z wyróżnieniem w 2003 roku.

Malarstwem olejnym i akrylowym, a także rysunkiem zajmuje się ponad 25 lat.

W jego twórczości dominuje tematyka surrealistyczna, psychologiczna i groteska.

O swoim malarstwie mówi:

„Obraz jest dla mnie nagrodą – niespodzianką, powstałą przez improwizacje z kształtem, kolorem, światłem i fakturą. Moje malarstwo nie jest niczym innym jak tylko wyrażoną środkami plastycznymi poezją, którą próbuję przedstawiać czytelnie i jasno.

Poezja ta dotyka przede wszystkim człowieka, jego emocji i uczuć, ale także wytworów cywilizacji i problemów uniwersalnych.” 

Prof. Maciej Świeszewski o twórczości Krzysztofa Iwina:

„Malarstwo Krzysztofa Iwina ukazuje zastygłe fragmenty rzeczywistości nieistniejącej. Milczący świat zatrzymanego spojrzenia na niepojętą formę życia i przemijania. Widza zaskakuje cisza i jak gdyby zaduma nad ulotnością chwili i możliwością jej interpretacji. Jest to malarstwo oddające stan ducha szukającego sensu w zimnej i fascynującej tkance życia. Nie ma tu nic oprócz ciszy, przemijania i rozpaczliwej próby uchwycenia groźnego, momentami makabrycznego piękna, którym artysta fascynuje się od lat. Z powodzeniem szuka swojej osobistej interpretacji świata przyglądając się jednocześnie z przymrużeniem oka naszym próbom uchwycenia sensu i prawdy życia. Działalność artysty można przyrównać do fal na oceanie - jedna fala jest większa, druga mniejsza, jedna dociera do brzegu, druga ginie bezpowrotnie ale razem wszystkie tworzą wspólnie Ocean - wielki świat sztuki, który dzięki tej różnorodności jest tak fascynujący i urzekający.”

 

Więcej prac Autora na stronie www.iwin.art.pl

 

data dodania: 2018-04-03


< -- Powrót do strony głównej