replika 12. GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata! dzień 1

22.05.2019

grand off 2019 - zero.jpgW ciągu dwóch dni, 22-23 maja, zaprezentujemy Państwu 8 filmów - zwycięzców w 11 kategoriach, nagrodzonych przez kapitułę festiwalu GRAND OFF w Warszawie, w dniach 26.11. - 3.12.2018r.

  • 22 maja (środa) 18:00

- OJCIEC ADNANA /najlepszy scenariusz/

- WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ /najlepsze zdjęcia i montaż/

- MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ /najlepszy aktor/

- OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA / najlepsza scenografia i aktor/

Opisy filmów:

OJCIEC ADNANA ( 25min / 2017/ Dania)

reżyser: Sylvia Le Fanu

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

PRZENIESIENIE ( 22min/ 2017/ Izrael)

reżyser: Michael Grudsky

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ (18 min. 2017/ Irlandia )

reżyser: Aleksander Szeser

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA (29 min. / 2017 / Niemcy)

Reżyser: Paul Philipp 

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk