replika 12. GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata! dzień 2

23.05.2019

grand off 2019 - zero.jpgW ciągu dwóch dni, 22-23 maja, zaprezentujemy Państwu 8 filmów - zwycięzców w 11 kategoriach, nagrodzonych przez kapitułę festiwalu GRAND OFF w Warszawie, w dniach 26.11. - 3.12.2018r.

  • 23 maja (środa) 18:00

- PRZENIESIENIE /najlepsza reżyseria i fabuła/

- KONCERT OGNIA /najlepsza animacja/

- MLEKO /najlepszy film polski/

- ABRAMEK WRÓCIŁ SAM /najlepszy dokument/

Opisy filmów:

MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ (9 min./2018/Szwecja)

 Reżyser: Maria Eriksson-Hecht

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w “realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

ABRAMEK WRÓCIŁ SAM (45 min. /2018/Polska)

Reżyser : Tomasz Wiśniewski

 Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

KONCERT OGNIA (6 min. /2018/ Rosja)

Reżyser: Mariia Konopatova

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

MLEKO ( 15 min./2017/Polska)

Reżyser: Urszula Morga

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk