Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego z Poznania

10.05.2019

MEDYCY web.jpg

Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich oraz ProArte Paweł Mielcarek zapraszają na Koncert Moniuszkowski poznańskiego Chóru Uniwersytetu Medycznegopod dyrekcją prof. Przemysława Pałki.

Koncert odbędzie się 10 maja 2019r. (piątek) o godz. 18:30, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Stefana kard. Wyszyńskiego 5).


Jakub Koterba – fortepian
Przemysław Pałka – dyrygent

W programie koncertu muzyka liturgiczna i świecka.  W Roku Moniuszkowskim nie zabraknie także utworów tego znakomitego, polskiego kompozytora.
WSTĘP WOLNY, ilość miejsc ograniczona.

 

Chór przyjeżdża na Pomorze po raz jedenasty. W latach 2009-2013 zespół przyjeżdżał na koncerty kolędowe przedstawiając muzykę świąteczną i utwory związane z karnawałem. Po 5 latach została zmieniona forma koncertowa, na Koncerty Pasyjne związane z zadumą i tematyką Wielkiego Postu. Wielki Post, od wieków stanowi źródło wielu inspiracji twórczych, zresztą nie tylko w dziedzinie muzyki. Piękne chóralne, polifoniczne brzmienia utworów, całe morze najróżniejszych form i środków wyrazu, do średniowiecznych lamentacji, poprzez pieśni, do oratoriów i pasji, powodują u odbiorcy nastrój zadumy, przemyśleń i skłaniają do refleksji nad mijającym życiem.
W 2018r. podczas X Tournee, białogardzka publiczność usłyszała wykonane przez chór i we współpracy z Filharmonią Koszalińską - "Requiem d-moll" W.A. Mozarta.


W tym roku chór wystąpi w Białogardzie, Darłowie i Szczecinku.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk