Koncert Symfoniczny Filharmonii Koszalińskiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

10.11.2018

 2018-11-10-Białogard_web.jpg

W roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza 10 listopada 2018r. o godz. 17:00 do sali widowiskowej CKiSE, na koncert symfoniczny Filharmonii Koszalińskiej.W programie pieśni z filmów przedwojennych oraz pieśni legionowe.

Piotr Rafałko - tenor
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej
Jan Walczyński - dyrygent

 

Bilety w cenie:

– 25 zł widownia

- 20 zł dostawka lub balkon

do nabycia w biurze CKiSE lub kasie Kina CENTRUM. Rezerwacja telefoniczna: 94 311 90 90, 885 85 65 65. Rezerwację należy wykupić w ciągu 5 dni.

 

 

Jan Walczyński od 1986 roku prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach) prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z programów – a przygotował ich już prawie trzydzieści – poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy. Z muzyki filmowej są m.in. takie jak: „Muzyka z westernów”, „Muzyka z filmów gangsterskich”, „Muzyka z romansów”, „Muzyka filmowa Ennio Morricone”, „Muzyka filmowa Nino Roty”, a z muzyki rozrywkowej: „Frank Sinatra”, „Elvis Presley”, „Nat King Cole”, „Ray Charles”.

Jest znany i ceniony z tworzenia świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji. Nagrał płytę „Piosenki filmowe z lat 50.” oraz płytę z kolędami z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej i Filharmonii Koszalińskiej. Podczas koncertu zaprezentuje kolejny swój program autorski prezentujący piosenki z polskich filmów przedwojennych.

Solistą wieczoru będzie śpiewak, dysponującym wyjątkowej urody głosem tenorowym - Piotr Rafałko. Piotr Rafałko jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest laureatem konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia). Występował na wielu festiwalach muzycznych 
w Polsce i za granicą. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć Muzyczny Festiwal W Łańcucie, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos w Szwajcarii, I Europäische Herbstakademie w Essen w Niemczech, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień.

Dysponuje szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym, z którym występuje na estradach polskich filharmonii i koncertuje za granicą. Wymienić należy tu chociaż by tournee po krajach Beneluksu, Japonii i Hiszpanii. Występuje na scenach operowych w Teatrze Wielkim w Poznaniu, w Operze Narodowej w Warszawie,  w Warszawskiej Operze Kameralnej, w Niemczech w Lubece i Passau. Jest również solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz zespołu „alTango!”, z którym od lat występuje w kraju i za granicą, śpiewając zarówno przedwojenne jak i współczesne światowe przeboje tangowe.

 
 
Piotr Rafałko – tenor, Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Laureat konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia). Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć koncert inaugurujący 38 Muzyczny Festiwal W Łańcucie, gdzie razem z Ewą Podleś i Cyprianem Katsarisem wykonał „Pieśń o Ziemi” Mahlera, 14 Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos (Szwajcaria), I Europäische Herbstakademie - Essen (partia tytułowa w „Orfeuszu” Monteverdiego) i 45 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, gdzie wziął udział w pierwszym wykonaniu opery kameralnej Osvaldasa Balakauskasa „La lointaine”. 

Dysponuje szerokim repertuarem oratoryjno-kantatowym, z którym występuje na estradach polskich filharmonii i koncertuje za granicą. Wymienić należy chociażby tournee po krajach Beneluksu (Requiem Mozarta) z Filharmonią Świętokrzyską, Japonii i Hiszpanii (9 Symfonia Beethovena). Na scenie operowej debiutował w „Krakowiakach i Góralach” w Teatrze Wielkim w Poznaniu i Operze Narodowej w Warszawie(„Król Roger” Szymanowskiego, „Wesoła wdówka” Lehara). śpiewał w teatrach operowych w Niemczech (Lubeka, Passau). Spośród wykonanych partii operowych najważniejsze to: Don Ottavio („Don Giovanni” Mozarta) Grimoaldo („Rodelinda” Haendla), Camille de Rosillon („Die lustige Witwe” Lehara) oraz Erzähler („The Rape of Lucretia” Brittena). 

Przez kilka sezonów solista Warszawskiej Opery Kameralnej („Der Kaiser von Atlantis” Ullmanna, „Lucio Silla”, „Il sogno di Scipione”, „Thamos”, „Zaide”, „Die Entführung aus dem Serail” Mozarta, „Il sogno di Scipione” Hassego)Jest również solistą Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 

Chętnie sięga do repertuaru rozrywkowego. Regularnie współpracuje z aranżerem i dyrygentem Janem Walczyńskim, pod którego kierownictwem wykonuje światowe standardy rozrywkowe i jazzowe. Jest też solistą zespołu alTango!, z którym od lat występuje w kraju i za granicą śpiewając zarówno przedwojenne jak i współczesne światowe przeboje tangowe.
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk