Przeglądy wokalne w CKiSE

21.05.2019

20 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Wojewódzkiego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. 

Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej podzielony był na dwie kategorie. W obu kategoriach: 6-9 lat i 10-12 lat wzięło udział łącznie 7 wykonawców indywidualnych. Jury w składzie Marek Żak – muzyk, kompozytor, założyciel zespołu Lebowski w Szczecinie oraz Paweł Mielcarek – muzyk, dyrygent Białogardzkiego Chóru Kameralnego premiowało do finału wojewódzkiego w Szczecinie: 
Blankę Tumanowicz z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Zuzannę Grędecką także z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wyróżnienie otrzymała Kinga Białoch z Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie.
Tego samego dnia odbyły się także powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Przegląd podzielono na trzy kategorie: 13-15 lat, 16-18 lat oraz dorośli. W konkursie wystąpiło 17 solistów i 1 duet. Jury w tym samym składzie premiowało do finału w Szczecinie:
Nikolę Kucharską z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie;
Duet: Sara Hanczarow i Izabela Wojtkowska także z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białogardzie oraz
Alana Królasika z Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.
Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Sitarz z Młodzieżowego Domu Kultury w Białogardzie.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom, którzy wzięli udział w przeglądzie, a laureatom życzymy powodzenia w finałach. 

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk