Aktualności

22.02.2018

REQUIEM W. A. Mozart - koncert 10 marca

requiemmozart.jpgCentrum Kultury i Spotkań Europejskich, Filharmonia Koszalińska im. St. Moniuszki, Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i ProArte Paweł Mielcarek zapraszają na wielki koncert oratoryjno-kantatowy, który odbędzie się 10 marca 2018r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. 

W programie: 

  • W. A. Mozart - Requiem KV 626 

Wystąpią: 

  • Grażyna Flicińska-Panfil - sopran
  • Marta Panfil - alt
  • Paweł Łuczak - tenor
  • Przemysław Czekała - bas
  • Chór Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej
  • Przemysław Pałka - dyrygent

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

więcej
21.02.2018

LIMBOSKI vs DAVID BOWIE - koncert

LIMBOSKI_-_plakat_WEB.jpgCentrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie zaprasza na koncert z cyklu "Słuchaj więcej". 20 kwietnia 2018r. o godzinie 19 na scenie CKiSE z repertuarem Davida Bowie zmierzy się LIMBOSKI.

Bilety:

  • 20 zł - normalny
  • 15 zł - dostawka lub balkon

Rezerwacja i sprzedaż w biurze CKISE przy ul 1 Maja 15.

tel.: 885 85 65 65 lub 94 311 90 90

Rezerwację należy wykupić w ciągu 5 dni.

więcej
16.02.2018

„NOWY DON KISZOT czyli sto szaleństw” Stanisław Moniuszko

DONKISZOT-sepia-page-001-750x650.jpgCentrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz BIAŁOGARDZKI UNIWERSYTET III WIEKU prowadzony przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „FABRYKA” zapraszają na bezpłatny pokaz nagranego spektaklu

„NOWY DON KISZOT czyli sto szaleństw” Stanisław Moniuszko

Krotochwila w trzech aktach do słów Aleksandra Fredry. Prapremiera pełnej, oryginalnej wersji opracowanej przez dr Andrzeja Wolańskiego i dr Grzegorza Wierzbę.

Pokaz odbędzie się 26 lutego (poniedziałek) o godzinie 10:30 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie (wejście od ul. Grunwaldzkiej)

więcej
13.02.2018

Wietnam i Meksyk - spotkanie międzynarodowe

MEKSYK_WIETNAM_web_3.jpgCentrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Białogardzki Uniwersytet III Wieku zapraszają na spotkanie i prezentacje dotyczące Wietnamu i Meksyku.

Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godzinie 9:00 w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

Spotkanie poprowadzą wolontariuszki z Wietnamu i Meksyku, które prowadzą warsztaty językowe w ramach Euroweek w Polsce. Tłumaczeniem zajmie się p. Kamila Mosicka, która prowadzi zajęcia nauki języka angielskiego ze słuchaczami Białogardzkiego Uniwersytetu III Wieku.

Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona.

więcej
12.02.2018

"Historia o Królu Dawidzie" - spektakl teatru W Bramie

dawid2018.jpgParafia pw. Narodzenia NMP w Białogardzie, Teatr w Bramie oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na przedstawienie słowno-muzyczne w oparciu o Pismo Święte Starego Testamentu i psalmy w parafrazie Jana Kochanowskiego pt. "HISTORIA O KRÓLU DAWIDZIE".

Przedstawienie odbędzie się 24 lutego 2018r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie (przy Placu Wolności).

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

więcej
02.02.2018

78. rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir i do Kazachstanu

Burmistrz Białogardu Krzysztof Bagiński oraz Prezes Związku Sybiraków w Białogardzie Stanisław Styczyński serdecznie zapraszają w sobotę 10 lutego 2018r. na obchody 78. rocznicy I Masowej Deportacji Polaków na Sybir i do Kazachstanu.

Program uroczystości:
godz. 11:00 - msza święta w intencji zesłańców, ich rodzin i za Ojczyznę w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Po mszy świętej będzie podstawiony autobus.

godz. 12:00 - uroczystości pod Krzyżem Sybiraków na cmentarzu w Pękaninie:
- przemówienie Prezesa Związku Sybiraków w Białogardzie;
- złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem;
- przemówienie Burmistrza Białogardu.

więcej
19.01.2018

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Autor zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. "Światłem malowane" autorstwa Andrzeja Świrko. Wernisaż odbędzie się 31 stycznia 2018r. o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie przy ul. 1 Maja 15. Wystawa czynna będzie do 23 lutego.

Wstęp wolny.

więcej
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk