Aktualności

30.12.2017

Ponad 14 tys. złotych dla małej Nikoli

FOTO.jpgDziękujemy. 29 grudnia podczas VII Charytatywnego Koncertu Bożonarodzeniowego w Białogardzie zebraliśmy dla 4-letniej Nikoli z Białogardu 14.343,82 zł (w tym 2.000 zł wsparcia od Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej) oraz 5 Euro. Pieniądze przekazane będą za pośrednictwem Caritas na leczenie dziewczynki. Dziękujemy wszystkim, którzy dorzucili się do tej kwoty. Dziękujemy wykonawcom, partnerom, darczyńcom, sponsorom, patronom medialnym... wszystkim, którzy pomogli w organizacji koncertu. Małej Nikoli życzymy dużo zdrowia.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

Wystąpili:

gospodarz koncertu: Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto

oraz

Zespół G91 z CKISE w Białogardzie
Schola Parafii pw. NNMP
Jola Tubielewicz z zespołem
Klaudia Barska

Kwintet Instrumentalny The Thieves z Koszalina

Iwona Barska-Dudzicz - przygotowanie Zespołu G91
Mirosław Gałęski - pianino
Paweł Mielcarek – dyrygent, kierownik artystyczny koncertu

więcej
22.12.2017

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy zespół Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

 

więcej
19.12.2017

ZAPROSZENIE NA KONCERT BOŻONARODZENIOWY

koncertbozonarodzeniowy2017.jpgCentrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto zapraszają na:

VII Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 29 grudnia 2017r. o godz. 19:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie (przy Placu Wolności).

W koncercie udział wezmą:

Białogardzki Chór Kameralny Bel Canto
Zespół G91
Kwintet Instrumentalny The Thieves z Koszalina
Schola Parafii pw. NNMP
Jola Tubielewicz - finalistka programu Must Be The Music
Klaudia Barska

Iwona Barska-Dudzicz - przygotowanie Zespołu G91
Mirosław Gałęski - fortepian
Paweł Mielcarek - dyrygent

więcej
12.12.2017

XV Przedświąteczne Spotkanie Białogardzian

W sobotę 16 grudnia 2017r. w godz. 10:00 - 12:00 na Placu Wolności odbędzie się XV Przedświąteczne Spotkanie Białogardzian.

W tym roku spotykamy się ponownie podczas tradycyjnego Przedświątecznego Spotkania Białogardzian na Placu Wolności. Spotkaniu towarzyszyć będzie 5. akcja wymiany makulatury na choinkę. Na chętnych czekać będzie 250 drzewek. Równowartość choinki to co najmniej 10 kg makulatury.

W sobotnie przedpołudnie, 16 grudnia, białogardzianie będą mogli liczyć na dozę rozrywki w nastroju świątecznym i rozgrzewający poczęstunek. Impreza na Placu Wolności rozpocznie się o godz. 10.00. Dzieci i młodzież z białogardzkich szkół i przedszkoli śpiewać będą kolędy i pastorałki oraz świąteczne przeboje „z dzwoneczkami”. Wspólne z młodymi wykonawcami śpiewanie tradycyjnych kolęd na pewno dostarczy ciepłych wrażeń. Uczestnicy spotkania otrzymają gorący barszcz i wigilijne pierogi. Na wszystkich czekać będzie Mikołaj.

Wśród najmłodszych, którzy przyniosą Mikołajowi pomysłowe kartki z pozdrowieniami rozlosujemy nagrody. Liczymy także na Wasze świąteczne przebrania. Najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone.

Rozdawać będziemy dla Państwa także białogardzkie bombki do zawieszenia na świątecznym drzewku.

Dodatkowo, zapraszamy mieszkańców do składania swoim najbliższym i nie tylko życzeń świątecznych, noworocznych przed kamerą Białogardzkiej TV Internetowej. Życzenia będzie można złożyć indywidualnie, z rodziną, znajomymi czyniąc to w dowolny sposób – mówiąc, śpiewając lub recytując. Kamera BTVI będzie gotowa do nagrań w godz. 10.45 – 11.15, a życzenia zostaną wyemitowane na miejskim portalu informacyjnym www.bialogard.info oraz na portalach społecznościowych.

Zapraszamy na Przedświąteczne Spotkanie Białogardzian.

więcej
30.11.2017

MIKOŁAJKOWY FESTIWAL TAŃCA

vimikol.jpgBurmistrz Białogardu oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich zapraszają na "Szósty Mikołajkowy Festiwal Tańca o Puchar Burmistrza Białogardu", który odbędzie się 9 grudnia 2017r. w hali sportowo-widowiskowej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Grunwaldzkiej w Białogardzie. Początek festiwalu o godz. 15:00.

W programie prezentacje tańca artystycznego ze szkół tańca z Białogardu, Koszalina, Kołobrzegu, Pełczyc, Barlinka, Sławna, Sławoborza, Gościna i Świdwina.

WSTĘP WOLNY, ilość miejsc ograniczona.

więcej
29.11.2017

„TONGA – OSTATNIE KRÓLESTWO NA PACYFIKU”

W czwartek 30 listopada zapraszamy do wyprawy...

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA zaprasza na spotkanie i wykład w ramach projektu BIAŁOGARDZKI UNIWERSYTET III WIEKU.

30 listopada 2017 r., godz. 16:00 (sala kameralna Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, wejście od ul. Grunwaldzkiej)

„TONGA – OSTATNIE KRÓLESTWO NA PACYFIKU” – spotkanie z podróżniczką Jadwigą Koprowską

Białogardzki Uniwersytet III Wieku - spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FABRYKA w ramach projektu „Białogardzki Uniwersytet III Wieku” dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Białogard. Spotkania odbywają się w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, które jest ich współorganizatorem. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

więcej
24.11.2017

TWÓJ VINCENT

65E.jpgTWÓJ VINCENT - niezwykła, polsko-brytyjska koprodukcja o nietuzinkowym malarzu, który za swojego życia sprzedał tylko dwa obrazy (oba, w tajemnicy przed malarzem, kupił jego brat) - Vincencie van Gogh'u.
Dlaczego jest to propozycja niezwykła?
Ponieważ jest to klasyczna animacja poklatkowa, wykonana w całości w technice malarstwa olejnego, charakteryzowanego na prace Vincenta van Gogh'a. Na film składa się 66 960 kadrów. Każdy z nich to osobny obraz olejny. Nad filmem pracowało 125 malarzy.
TWÓJ VINCENT jest pierwszym na świecie animowanym filmem pełnometrażowym, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom!
Gorąco polecamy i zapraszamy.
Film ma być polskim kandydatem do nagrody Oscara.
Film w Kinie CENTRUM będzie prezentowany tylko przez weekend 24-26.11.2017.

więcej
© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk