29 maja - Dzień Działacza Kultury, święto tych, którzy tworzą kulturę w każdy możliwy sposób

29.05.2020

W tym roku dzień ten przypada na czas niezwykle trudny dla całego środowiska ludzi kultury i jej odbiorców. Związany z epidemią zakaz organizacji wydarzeń i spotkań bardzo mocno dotknął twórców i artystów. Bardzo negatywnie odbił się także na kondycji instytucji kultury, w tym naszej.

Wierzę jednak, że uda się nam wszystkim podnieść z tego kryzysu. Wszak już nie raz ludzie kultury udowadniali, że posiadając niewiele, wbrew ograniczeniom i przeciwnościom, potrafią tworzyć rzeczy wspaniałe.

Wierzę też, że napotkamy na drodze wychodzenia na prostą sprzymierzeńców, dla których kultura jest niezwykle wartościowa i potrzebna.

Koleżankom i kolegom, wszystkim zaangażowanym w życie kulturalne Białogardu (i nie tylko) serdecznie dziękuję za Ich serce i trud włożone w codzienną działalność i organizację wydarzeń artystycznych. Szczególne słowa podziękowania kieruję do pracowników i współpracowników oraz partnerów Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Dziękuje także wszystkim tym, którzy swoimi decyzjami, czynem, wsparciem czy pomocą sprawiają, że jest nam czasem nieco łatwiej.

Życzę Wam zdrowia, szybkiego powrotu do tego, co kochacie, a także spełnienia wszelkich twórczych zamierzeń.

Z wyrazami szacunku
Paweł Wiśniewski
dyrektor Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk