12. GRAND OFF

10.05.2019

grand off 2019 - zero.jpg

Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz Kino CENTRUM zapraszają na pokazy w ramach repliki 12. GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata!

W ciągu dwóch dni, 22-23 maja, zaprezentujemy Państwu 8 filmów - zwycięzców w 11 kategoriach, nagrodzonych przez kapitułę festiwalu GRAND OFF w Warszawie, w dniach 26.11. - 3.12.2018r.

/22.05.2019/

- OJCIEC ADNANA /najlepszy scenariusz/

- WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ /najlepsze zdjęcia i montaż/

- MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ /najlepszy aktor/

- OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA / najlepsza scenografia i aktor/

 

/23.05.2019/

- PRZENIESIENIE /najlepsza reżyseria i fabuła/

- KONCERT OGNIA /najlepsza animacja/

- MLEKO /najlepszy film polski/

- ABRAMEK WRÓCIŁ SAM /najlepszy dokument/

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki można odebrać w biurze Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie oraz w kasie Kina Centrum.

 

Opisy filmów:

 

OJCIEC ADNANA ( 25min / 2017/ Dania)

reżyser: Sylvia Le Fanu

 

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

______________

 

PRZENIESIENIE ( 22min/ 2017/ Izrael)

reżyser: Michael Grudsky

 

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

______________

 

WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ (18 min. 2017/ Irlandia )

reżyser: Aleksander Szeser

 

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

______________

 

OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA (29 min. / 2017 / Niemcy)

Reżyser: Paul Philipp

 

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym...

______________

 

MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ (9 min./2018/Szwecja)

Reżyser: Maria Eriksson-Hecht

 

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w “realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

______________

 

ABRAMEK WRÓCIŁ SAM (45 min. /2018/Polska)

Reżyser : Tomasz Wiśniewski

 

Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.

______________

 

KONCERT OGNIA (6 min. /2018/ Rosja)

Reżyser: Mariia Konopatova

 

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

______________

 

MLEKO ( 15 min./2017/Polska)

Reżyser: Urszula Morga

 

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

© Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk